Parayla değil ruhla takım kurduk

  • 2015-07-31 04:06:55 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Parayla değil ruhla takım kurduk

Darıca Gençler Birliği Başkanı Abdullah Örs, parayla değil ruhla takım kurduklarını belirtip kongrede 2 milyon 500 bin TL olarak onanan tahmini bütçeyi arttırmak için de çalışmalarda bulunduklarını belirtip harcamalarının toplamının 3’ncü Lig’de mücadele edecek bir takım hacminde olduğunu söyledi.

-Darıca Gençler Birliği’nde yönetim ve teknik heyet önümüzdeki pazartesi gününden itibaren başlayacak Abant kampı öncesi basınla Darıca Gençler Birliği tesislerinde düzenlenen basın toplantısında bir araya geldi.

Sarı yeşilliler 12 gün sürecek kampta Von Clup Otel’de konaklayacak. Hazırlık maçlarına ağırlık verilecek kampta Darıca Gençler Birliği; Fethiyespor, Çatalcaspor, İnegölspor ve Afyonspor’un yanı sıra aynı grupta mücadele edeceği Van Belediyespor ile de hazırlık maçı oynayacak.

Darıca Gençler Birliği Başkanı Abdullah Örs sürece ilişkin yaptığı değerlendirmede 15 iç, 10 dış transfer ve altyapıdan gelen 5 futbolcuyla toplam 30 kişilik bir kadroya ulaştıklarını, geçtiğimiz sezondan kalan maaşların ve futbolcu alacaklarının yanı sıra yeni sezon anlaşmalarının peşinatlarının da ödendiğini kaydetti. Başkan Örs transfer için harcadıkları toplam meblağ üzerine ısrarlara rağmen bilgilendirmede bulunmazken katkılarından ötürü yönetim kurulu üyeleri ile kulübün onursal başkanlığını yapan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak’a teşekkür etti.  Kesin şampiyonluk parolası ile yola çıkmadıklarını ancak gönüllerinden geçenin Darıca Gençler Birliği’nin her zaman için hak ettiği en iyi yer olduğunu kaydeden Abdullah Örs yakın zamanda Darıca Gençler Birliği forma ve aksesuarlarının satılacağı bir satış standı kuracaklarını da kaydetti. Örs söz konusu satış standından bir gelir hedeflemediklerini, taraftardan gelen ‘hiçbir yerde forma bulunamadığı’ şeklindeki talep üzerine söz konusu kararı aldıklarını kaydetti.

Darıca Gençler Birliği’nin yer aldığı gruba dair değerlendirmesinde kolay grup olmadığını kaydeden Başkan Abdullah Örs, “Rakiplerden ziyade bizim ne yapacağımız daha önemli. Biz doğru şeyleri yaparsak sonuçta iyi olur” dedi. Altyapıdan takıma dahil olan 5 futbolcunun takımda forma şansı bulma konumlarının kendilerine endeksli olduğunu kaydeden Başkan Örs altyapı takımlarının önümüzdeki sezon da Akademi Ligi’nde mücadele edeceğini kaydetti. Abdullah Örs parayla değil ruhla takım kurduklarını belirtip kongrede 2 milyon 500 bin TL olarak onanan tahmini bütçeyi arttırmak için de çalışmalarda bulunduklarını belirtip harcamalarının toplamının 3’ncü Lig’de mücadele edecek bir takım hacminde olduğunu söyledi.

Darıca Gençler Birliği Teknik Direktörü Yavuz İncedal da Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ve kulüp yönetimiyle yaptığı görüşmelerde hep doğruları bulmaya çalıştıklarını, ivmeyi yükseltmek için görüşmeler yaptıklarını dile getirdi. Basının da kendilerine yol göstermesini isteyen İncedal, “Çıtamızı kesinlikle yüksek tutarak geçmiş yılların üzerine çıkacağız” diye konuştu.

Takımın bugüne kadar sürdürdüğü çalışmaları üç etaplı gerçekleştirdiklerini belirten İncedal geçen sezonki takımın ana kadrosundan 7-8 futbolcunun ayrılmasından ötürü birinci etaba 12-13 kişi ile başladıklarını söyledi. İkinci etabı 30 kişiyle tamamladıklarını kaydeden İncedal, Abant’taki kampın üçüncü etap olacağını belirtip kampın takım içi kaynaşma ve uyum sağlamaya yönelik olacağını ve 12 günlük kampta 5 hazırlık maçı yapacaklarını dile getirdi. Hazırlık maçı planladıkları takımların arasında ligde de aynı grupta yer alacakları Van Büyükşehir Belediyespor ile oynamalarında bir tezatlık görmediklerini kaydeden İncedal, “Sporumuzdaki anlayış artık şehirlerin yarışması değil, sporun ön plana çıkması üzerine kurulu. Bu anlamda aynı grupta mücadele edeceğimiz takımla hazırlık maçı oynamakta sorun yok” dedi. İncedal, Abant’ta kamp yapacak olmalarından ötürü hazırlık maçlarının da aynı bölgede kamp yapacak takımlarla sınırlı olduğunu kaydetti.

Darıca Belediye Başkanı ve Darıca Gençler Birliği Onursal Başkanı Şükrü Karabacak kulübün ilçenin bir markası olduğuna işaret edip markanın değerinin yükselmesi için hep birlikte uğraş içinde olduklarını, tüm bunları yaparken, ‘Şampiyon olacağız’ diye bağırmanın gereği olmadığını söyledi. Karabacak, “Esas olan söylem değil eylemdir. Hedefimiz bellidir. Şayet uzun vadeli bir planlama yapmazsanız günübirlik yaşarsınız. Onun için ekip çok önemli” dedi.

Basın toplantısına takım kaptanları Atilla Koca ve Ferhat Çoban da katıldı. Kaleci Atilla Koca, Darıca Gençler Birliği kurumsalında ilk defa 3’ncü Lig’de mücadele edeceğini belirtip transfer bedelinin gazetelerde yazılanlar kadar olmadığını kaydedip, “Keşke o rakamlarda olsaydı” dedi. Darıca Gençler Birliği’nin teklifi sonrası bir süre tereddüt yaşadığını kaydeden Koca zaman içinde tereddütlerinin gereksiz olduğunu anladığını söyledi.

Geçen sezon sakatlık geçiren Ferhat Çoban da tedavisinin sürdüğünü, Abant’taki kampta özel bir programa tabi olacağını belirtip ligin 7-8’nci haftasından itibaren takıma dahil olmayı hedeflediğini dile getirdi.