Haydar Akar, yakın takipte

  • 2015-07-24 02:30:29 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Haydar Akar, yakın takipte

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Kocaeli’de yapımı devam eden kamu yatırımlarını sıkı takibe aldı. Geçen haftalar da şehir hastanesinin şehir efsanesine döndüğünü gözler önüne seren ve temelini dahi bulamayan Akar bu hafta Devlet Hastanesi ek hizmet binası ve şehir stadyumu çalışmalarını yerinde inceledi.

Akar genel seçimler öncesi temeli atılan şehir hastanesinde yaptığı incelemeler de temeli bulamamış ve AKP’nin seçim oyununu bozarak kamuoyunun takdirine sunmuştu. Akar dün de çalışmalarına devam edilen Devlet Hastanesi ek hizmet binası ve şehir stadyumuna giderek incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.Akar, inşaata geçer not vererek, geçen hafta şehir hastanesinin temelinin uçup gittiğini görmüştük, burada temelden fazlasını gördüm bu beni mutlu etti, ancak Kocaeli’nin sağlık hizmetleri açısından çok önemli eksikleri var dedi.

 

Sağlık yatırımları eksik

 

 

Akar, Kocaeli’nin son 13 yılda 500 bin gibi büyük bir nüfus artışı olduğuna dikkat çekerek,  Kocaeli her yıl Bayburt nüfusu kadar göç alıyor sanayinin kalbi, ancak buna karşın yıl da 7 milyon hastane başvurusunun olduğu, 200 bin kişinin yatarak tedavi gördüğü kentimiz de hastanelerdeki toplam yatak kapasitesi 2800 ve yoğun bakım ünitesi 200 bu eksikliklerimiz biran önce giderilmeli dedi. Akar sözlerine şöyle devam etti, Sanayi kentiyiz bir çok iş kazası meydana geliyor ve vatandaşlarımız yetersizlikten şehir dışına İstanbul’a gitmek zorunda kalıyor geçen yıl 11 yaşında bir yavrumuzun parmağı kopuyor ve mikro cerrah olmamasından dolayı aile hastane hastane geziyor son olarak İstanbul’da bir hastanede müdahale edilebiliyor, sağlık da devrim yaptık diyen AKP’nin Kocaeli gibi bir kentte bu eksiklikleri giderememiş olması düşündürücüdür dedi.