Sağlık skandalı!

  • 2015-07-22 03:11:26 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Sağlık skandalı!

Dün akşam Bayramoğlu’nda trafik kazası geçiren ve kazada boynunda kırık meydana gelen Gazeteci Caner Pesen, tam 13 saat ameliyat olmayı bekledi. Farabi Devlet Hastanesi’ne kaldırılan ancak ameliyatı burada yapılamayan Pesen’i Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi kabul etmeyince, 112 Sağlık ekipleri İstanbul Bakırköy Devlet hastanesine sevk etti. Müşahede odasında tam 13 saat bekletilen Pesen’in yakınları bu duruma isyan ettiler.

 

Kocaeli’nin vergi yükünü taşıyan ve yarım milyonu aşkın insanın yaşadığı Gebze’de sık sık yaşanan sağlık skandallarına bir yenisi daha eklendi. Gebze’de meydana gelen kazaların ardından hastaların Derince ya da İzmit’e sevk edilmesinde yaşanan sorunlara bir türlü çözüm bulunamıyor. Dün akşam trafik kazası geçiren gazeteci Caner Pesen, ilk önce Darıca Farabi Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada ilk müdahalesi yapılan Caner Pesen’in boynundaki kırık nedeniyle ameliyat olması gerektiği belirtildi. Ancak Darıca’da yapılamayacağı için Derince ve Kocaeli Üniversitesi’ne sevk edilmek istendi. Tüm çabalara karşın her iki hastanenin beyin cerrahları ‘izine çıkacağız’ diyerek ameliyatı kabul etmediler. Yakınları son çare olarak Pesen’i, 112 ambulansı ile İstanbul Bakırköy Devlet hastanesine götürdüler.

 

Araştırma hastanesi şart

 

Benzer olayların çok sık yaşanması, Gebze’ye bir an önce Eğitim ve Araştırma Hastanesi ihtiyacını ortaya çıkardı. Gebze’deki devlet hastanelerinin fiziki donanımlarının yeterli olduğu ifade edilirken, bu hastanelerden birinin eğitim ve araştırma hastanesine dönüştürülmesiyle doçent ve profesörlerin de geleceği ve bu sorunların ortadan kalkacağı ifade ediliyor.