Gazetecilere bayram müjdesi

  • 2015-07-16 02:37:44 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Gazetecilere bayram müjdesi

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun basın sitesinin yapımı için gerçekleşecek arazi devir teslimine imza attığını kaydederek, “Yakın bir zamanda evlerimizin inşaatı başlayacak” dedi

Kocaeli Basın Müzesi’nde Posco firmasının iftar programında meslektaşlarına müjdeyi veren Gürol, bir ay içinde temelinin atılabileceği bilgisini verdi.

Bayramdan önce Posco firması Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti öncülüğünde kentteki yerel ve ulusal medya temsilcileriyle bir araya geldi. Programa Posco’yu temsilen CEO John Won Kwon ve Genel Müdür Yardımcısı Selda Seçkinler katılırken, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol ve yönetimi ile birlikte basın mensupları da iftarda hazır bulundu.

 

BASININ ÖNEMİ

 

Neşeli geçen iftarın ardından bir konuşma yapan CEO John Won Kwon, gazetecilerin Ramazan bayramını kutladı. Kocaeli’de basının son derece güçlü ve etkin olduğunu kaydeden John Won Kwon, “Sizlerin de bildiği gibi Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk ilk defa İzmit'te basın toplantısı düzenlemiş ve Cumhuriyet'in kurulacağını ilk olarak buradaki basın toplantısında gazetecilere açıklamıştır. Bu nedenle Kocaeli’nin basın tarihi açısından ayrı bir önemi bulunmaktadır. Bizler de Posco Assan TST olarak bu önemin ve değerin farkındayız ve sizlerle bir araya gelmekten son derece mutluyuz” dedi.

 

EV MÜJDESİ VERDİ

 

 

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol, gazetecilere Derince Çınarlı Mahallesi’nde yapılacak olan basın sitesi ile ilgili müjde vererek, “Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Fikri Işık’ın girişimleriyle Başbakan Ahmet Davutoğlu, yer tahsisi ile ilgili önceki akşam imzasını attı. Bir ay sonra basın sitesinin temelini atmayı planlıyoruz. Peşinatları hazırlayın” dedi. Gürol’un sözleri iftarda bulunan gazeteciler tarafından mutlulukla karşıladı ve ev müjdesi uzun süre alkış aldı. Gürol daha sonra, KOGACE radyosunu Posco temsilcilerine armağan etti.