Hürriyet'ten Güllüce'ye sonu önergesi

  • 2015-07-16 02:35:26 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Hürriyet'ten Güllüce'ye sonu önergesi

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Bilim-Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın pazarcılar için verdiği “Perşembe ve Cumartesi Pazarı Doğu Kışla alanına taşınacak” sözüyle ilgili meclise soru önergesi sundu

Bilim-Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık Genel Seçimlerin hemen öncesinde Kocaeli’de faaliyet gösteren pazarcılarla bir araya gelmiş ve Doğu Kışla Alanının Cumartesi ve Perşembe pazarı esnaflarına verileceği sözünü verdi. Ne var ki, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan da bundan kısa bir süre önce yıkmayı planladığı Mehmet Ali Paşa Cami’yi de Doğu Kışla alanına yapılacağını söyledi. Aynı alanın iki ayrı proje için sözünün edilmesi ve Bakan Işık’ın söz verdiği halde herhangi bir girişimde bulunmaması CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet tarafından meclise taşındı.

BAKAN SÖZÜNÜN ARKASINDA DURMADI MI?

Seçim vaatleriyle insanların kandırılmasının önüne geçeceklerini açıklayan CHP’li milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın İdris Güllüce’ye soru önergesi sundu. CHP Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın İdris Güllüce’ye sunduğu soru önergesinde; Bakan Işık’ın verdiği sözün arkasında durmadığını belirterek şunları kaydetti; İzmit Bekirpaşa bölgesinde bulunan, Mehmet Ali Paşa Mahallesi’nin ve dahi İzmit’in simgelerinden biri olan Mehmet Ali Paşa Camii, hasarlı olduğu için mi yıkılmak isteniyor?

ÇALIŞMALAR NEDEN BAŞLAMADI?

 

“Yoksa bu yıkımın özünde siyasi amaçlar mı güdülmektedir? Bakan Fikri Işık’ın, Doğu Kışla’daki 20 dönümlük araziye taşınacağına dair söz vermesi kendi bakanlığına uygun ve seçimlerden az evvel önce söylenmesi hasebiyle siyaseten etik bir söz müdür? 20 dönümlük Doğu Kışla alanı Bakan Fikri Işık’ın söz verdiği gibi pazarcılara mı, yoksa İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ın dediği gibi Mehmet Ali Paşa Camii için mi tahsis edilecektir?  Doğu Kışla alanının; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın söz verdiği pazar esnafına tahsisi için gerekli çalışmalar başlamış mıdır, başladıysa çalışmalar ne aşamadadır?”