Meclis Başkanı Gebze’de açılışa katıldı

  • 2015-07-11 02:46:02 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Meclis Başkanı Gebze’de açılışa katıldı

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in ev sahipliğinde düzenlenen Ulus Mahallesi iftar programında Ulaştırma eski Bakanı ve Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Binali Yıldırım’ın katılımıyla, Yıldırım ailesi tarafından yapımı tamamlanan Tülin Yıldırım Yatılı Kız Kur’an Kursu Merkezi’nin de açılışı gerçekleştirildi

 

 PROTOKOL TAM KADRO İFTARDA

Gebze Belediyesi tarafından düzenlenen geleneksel mahalle iftarları Ulus’ta düzenlenen iftar yemeğiyle sürdü. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in ev sahipliğinde her akşam farklı bir mahallede kurulan ve vatandaşların aynı sofra etrafında aileleriyle ve komşularıyla birlikte oruç açtığı mahalle iftarının bir adresi de Ulus Mahallesi oldu. Ulaştırma eski Bakanı ve Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Binali Yıldırım’ın teşrifleriyle ve Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan, AK Parti Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba, belediye başkan yardımcıları ve vatandaşların katılımıyla düzenlenen iftar yemeğinin akabinde Yıldırım ailesi tarafından mahalleye kazandırılan Tülin Yıldırım Yatılı Kız Kur’an Kursu merkezinin açılışı da yapıldı.

60 ÖĞRENCİ FAYDALANACAK

Ulaştırma eski Bakanı ve Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Binali Yıldırım’ın baldızı merhum Tülin Yıldırım’ın adının yaşatılacağı ve Yıldırım ailesi tarafından yaptırılan kız Kur’an kursu merkezinde 60 öğrenci yatılı olarak eğitim görecek. İftar yemeği ve açılış töreni öncesinde kısa bir selamlama konuşması yapan ev sahibi Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Gebzeli hemşerilerinin Ramazan aylarını yaklaşan Kadir gecelerini tebrik etti.

Başkan Köşker’in ardından hitap eden Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan da Gebzelilerin Ramazanlarını tebrik ederek, mahalleye kazandırılan yatılı kuran kursu merkezinin hayırlı uğurlu olması temennilerini paylaştı. Arslan’ın ardından Ulus Mahallesi sakinlerine hitap eden Ulaştırma eski Bakanı ve Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Binali Yıldırım ise, “Başı rahmet ortası mağfiret ve sonu cehennemden kurtuluş olan bu mübarek ayın bu güzel sofrasında mahallemizde sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim. Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.” dedi. Konuşmaların ardından Tülin Yıldırım Yatılı Kız Kur’an Kursu merkezinin açılış kurdelesini protokol mensupları ve kursta eğitim gören çocuklar birlikte kesti.

MECLİS BAŞKANI YILMAZ DA GELDİ

Yapılan duaların ardından birlikte oruçlarını vatandaşlarla birlikte açan protokol yemeğin ardından kuran kursu merkezine geçerek incelemelerde bulundu. Teravih namazı öncesi Gebze’ye gelen Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmet Yılmaz da Tülin Yıldırım Yatılı Kız Kur’an Kursu merkezine gelerek Ulaştırma Eski Bakanı ve Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Binali Yıldırım, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ile birlikte kurs merkezini inceledi.