2015 işçinin kazanım yılı olacak

  • 2015-07-10 10:33:29 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
2015 işçinin kazanım yılı olacak

Birleşik Metal-İş Sendikası Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu, Gebze Şubesi’nin iftarına katıldı. Serdaroğlu genel seçimler öncesi partiler tarafından verilen sözlerin takipçisi olacaklarını belirtip en önemli sorunun iş güvenliği olduğunu söyledi.Serdaroğlu, "Bazı şeylerin ortaya çıkmasına neden olan 2015 yılı, işçi için kazanım yılı olacak" dedi.

Serdaroğlu, sendikanın Gebze şubesi yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelmesinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, 7 Haziran genel seçimlerinden sonra Türkiye'nin önemli bir dönemeci atlattığını söyledi.

Olası bir bir erken seçimde halkın kararında bir değişiklik olmayacağını savunan Serdaroğlu, seçim öncesi partilerce işçilere yönelik verilen tüm sözlerin takipçisi olacaklarını kaydetti.

Serdaroğlu, Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası'ndan (MESS) ayrılan diğer iş yerlerinde çok daha iyi koşullarda TİS imzalamak için çalışmaya başladıklarını dile getirerek, şunları kaydetti:

"Türkiye'de sarı sendikal uygulamaların toptan ortadan kalkmasını sağlayacak bir devinimi sağlayacak. Bu anlamda gelecek işçiler açısından daha aydınlık. Gebze'deki fabrikalarda işçilerin yoğun tepkileri sonrası birçok kazanımlar elde edildi. Bazı şeylerin ortaya çıkmasına neden olan 2015 yılı, işçi için kazanım yılı olacak. Kazanımlarla bir takım izdüşüm ve işaretler açığa çıktı."

Serdaroğlu ve sendika üyeleri daha sonra geleneksel bayramlaşma merasimine katıldı.