Körfez Belediyesi'nden iftar etkinliği

  • 2015-06-25 11:43:50 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Körfez Belediyesi'nden iftar etkinliği

Körfez Belediyesi’nin Ramazan’ın manevi coşkusunu ilçe sakinleri ile paylaşmak için düzenlediği mahalle iftarları, vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılanıyor. 'Körfez'de Mahalleler Ramazanla Şenleniyor' adlı iftar programının bir yenisi Hereke Sahili Kültür Merkezinde yapıldı.

Yaklaşık 2000 Herekelinin katıldığı iftar yemeğine Belediye Başkanı İsmail Baran ve eşi Bilge Baran’ın yanı sıra Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri ve birim müdürleri de katıldı. İftar öncesi tasavvuf grubunun seslendirdiği birbirinden güzel ilahileri dinleyen mahalle sakinleri, hep bir ağızdan dualar ederek Ramazan Ayı'nın manevi havasına ve bereketine ortak oldu.

 

Kuran-ı Kerim ve Dualarla Oruçlar Açıldı

 

 

Yapılan incelemelerin ve yürüyüşün ardından vatandaşlarla birlikte iftar yemeğinin yenileceği alana gelen Başkanlar, iftar öncesi okunan tasavvuf grubunun seslendirdiği ilahilere hep bir ağızdan eşlik etti. Ardından iftar vaktinde dua ve Kuran-ı Kerim tilavetiyle oruçlar açıldı. İftar sonrası vatandaşlara çay ikramında bulunulan programda, oruçlarını afiyetle açan vatandaşlar belediye tarafından kendilerine ikram edilen çayları yudumlayıp Ramazanın manevi hazzında keyifle sohbetlerini gerçekleştirdiler.