Demirel'i son yolculuğuna uğurladılar

  • 2015-06-22 10:03:03 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Demirel'i son yolculuğuna uğurladılar

Cumartesi günü Memleketi Isparta’da toprağa verilen 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in Gebze’deki dostları da katıldı. İslamköy’de düzenlenen cenaze törenine katılan Gebzeliler Demirel’e son kez vefa gösterisinde bulundular.

 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in cenazesine; İzmitli olan Meclis başkan vekili Meral Akşener ile Kocaeli eski milletvekili Lütfü Türkkan, Aslan Çimento Eski Genel Müdürü Cengiz Özdemir, DP eski MYK Üyesi Halil İbrahim Şahinler, DP eski ilçe başkanı Rüstem Keskin, partililer Ahmet Çevik ve M. Salih Akgün, Üzeyir Mert, Adnan Yavuz, Hüseyin Dokulzelma, Uğur Gürcan, Memduh Bilgin, Ahmet Badoğlu, Rasim Arslan, Fehmi Kurnaz, Ali Rıza Bilgin, Samet Uzun ve Fuat Çakır başta olmak üzere çok sayıda Gebzeli cenazeye katıldı.

Gebze’den özel araçları ve otobüslerle Isparta İslamköy’e giden Gebzeliler, ilk olarak Demirel Ailesi tarafından yaptırılan külliye içerisinde yer alan Demirel Müzesi, Süleyman Demirel Demokrasi Müzesi ve bilim merkezini gezdiler. Burada merhum 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in çocukluğundan günümüze kadar gelen bütün sürecinin canlı şahidi olan Gebzeliler, herkesin külliyeyi bir kez gezmesi gerektiğine dikkat çektiler. Özellikle külliye içerisindeki Süleyman Demirel Demokrasi Müzesinde yer alan, Demirel’in Çankaya dönemindeki tüm resim, belge, kitap ve fotoğrafların yer aldığı müzenin tüm misafirleri ciddi anlamda etkilediği görüldü. Daha sonra öğle namazının ardından 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel binlerce seveninin katıldığı cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurlandı.

 Cenaze ile ilgili açıklama yapan DP Gebze eski ilçe Başkanı Rüstem Keskin, “Merhum Demirel Türk siyasetine 50 yılını vermiş değerli bir insandı, aynı zamanda büyük bir halk adamıydı. Devlet mezarlığına değil de İslamköy’deki doğduğu yere defnedilmesi bunun açık örneğidir. Biz de Gebzeli dostlarla son kez kendisine vefa örneği göstererek cenazesine katıldık, Allah rahmet eylesin” dedi.