Cadde, göle dönüştü!

  • 2015-06-19 10:40:21 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Cadde, göle dönüştü!

Gebze’nin İnönü Mahallesi sınırları içinde yer alan İbrahimağa Caddesi, her yağmur sonrası adeta göle dönüyor. Altyapının eksik olduğu kilometre uzunluktaki caddenin tamamı yağmur sularıyla kaplanıyor. Yayalar yolun karşısına geçemiyor, araçlar ise büyük güçlük çekiyorlar. Mahalle halkı ve esnaf bir an önce belediyenin bu sorunu çözmesini bekliyorlar.

 

Her yağmur sonrası Gebze’de altyapının yetersiz olduğu mahallelerde aynı manzaralar yaşanıyor. Biriken yağmur suları yolları adeta göl haline getiriyor. Özellikle İnönü Mahallesi’nde İbrahimağa Caddesi en fazla mağduriyet yaşayan bölgelerden birisi. Atatürk Anadolu Lisesi, Eşref Bitlis Parkı ve Yumrukaya yolu tamamen yağmur sularıyla kapanıyor. Yayaların yürümesinin olanaksızlaştığı yolda araçlar da güçlükle seyir ediyorlar. Bazı araçlar arızalanıp yolda mahsur kalıyor. Mahalle halkı ve esnaf Gebze belediyesinin bir an önce bu soruna kalıcı bir çözüm bulmalarını bekliyor.

 

Merkezde de benzer sıkıntı

 

Sadece kenar mahalleler değil, Gebze merkezde de yağmur sonrası benzer manzaralar yaşanıyor.  Özellikle Tatlıkuyu, Yeniçarşı, Anibal kavşağı ve Akse Sapağı gibi ana arterlerde trafik yağmur nedeniyle neredeyse durma noktasına geliyor.

 

Trafik yoğunluğunun genelde çok fazla olduğu kavşak ve caddelerde yağmur nedeniyle trafik yoğunluğu çok üst seviyeye çıkınca, araç sürücüleri, trafik yoğunluğu nedeniyle adeta isyan ediyorlar.