Basın turnuvasında heyecan sürüyor

  • 2015-06-15 10:57:25 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Basın turnuvasında heyecan sürüyor

21. Kontakt Basın Turnuvası büyük bir heyecanla devam ediyor. Gebze Plastikçiler OSB’de kurulu Sportek Halı Saha Tesislerinde devam eden ve şampiyonun araba kazanacağı turnuvada takımlar üst tura çıkmak için büyük bir mücadele sergiliyorlar.

Son 2 yıldır Basın Turnuvası’nın en renkli ekiplerinden olan Fiyaka, Kafkaslı maçında olduğu gibi Bey Piliç maçından da 12-1 lik skorla ayrıldı.

Pendikspor’un yıldızları ile Basın Turnuvası’nda mücadele eden Bey Piliç ise, turnuvaya kolay maçlarla başladı. Beyler Petrol ve Fiyaka maçlarında kendisini yormadan kazanan Bey Piliç, gruptan çıkmayı garantiledi.

Erzurum Aziziye Akdağ Köyü, Pin Yapı Hazır Beton karşısında sayısız net fırsattan yararlanamadı. Gruptan çıkma şansını mucizelere bıraktı. Pin Yapı Hazır Beton, kadrosunda 2. Lig ve 3. Lig’in yıldız isimlerini bulunduruyor. İstanbul’dan gelen yıldızlar gruplarda ilk iki maçta 6 puana ulaşarak, üst tura adını yazdırdı. Önceki gün karşılaştığı ekipte Erzurum temsilcisi olunca ortaya ilginç bir buluşma çıktı. Dadaşların keyif veren mücadelesini Pin Yapı’nın yıldızları 2 farkla kazandı.

Evren Kafkaslı’nın takımı Kafkaslı Sigorta, ikinci maçını da farklı kazanarak, gruptan çıkmayı garantiledi. Önceki gece oynanan Beyler Plastik maçında Kafkaslı Sigorta bir kez daha farka giderken, tarihi farkı hakemin maçı 15 dakika önce bitirmesi önledi.

İlk maçta ayağına gelen net fırsatları bile değerlendiremeyerek, takımının 2 puan kaybında baş rol oynayan Ender Şahin, ikinci maçta şov yaptı. Attığı gollerle galibiyette başrol oynayan Ender, zorlu maçlar ve final randevusu öncesinde, takımının en önemli kozu olduğunu da göstermiş oldu.

21. Kontakt Basın Turnuvası’nda dikkat çeken ekiplerden birisi olan Kobi City Karaca Yapı, ilk maçta Pin Yapı’yı sallamış ama yıkamamıştı. Mel’an Cafe karşısında favori gözükse de, etkisiz bir oyun ortaya koydu ve ikinci yenilgisini alarak, turnuvaya erken veda etti. Mehmet Öztürk kaptanlığında ki ekip, erken vedaya rağmen centilmence bir tutum göstererek, turnuvanın örnek ekiplerinden oldu.

Sezer Çiçek’in işletmeciliğini ve Basın Turnuvası’nda kaptanlığını yaptığı Mel’an Cafe, ilk maçta sürpriz bir beraberlik elde ederken, ikinci maçında turnuvanın favorileri arasında yer alan Kobi City Karaca Yapı’yı rahat yendi. Farka giden Mel’an Cafe’de takımın yıldızı Ender’in performansı da göz kamaştırdı.

 

16 Haziran Salı

20:00 Çotanak-Medicalpark

 

21:00 Mel’an Cafe-Pin Yapı