Özgürlük ve Umut Etkinliği

  • 2015-06-11 10:59:11 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Özgürlük ve Umut Etkinliği

Geçtiğimiz yıl ilki gerçekleştirilen ve çok sayıda sanat ve siyaset insanını Gebze’de buluşturarak bir ilke imza atan ‘’Özgürlük ve Umut’’ etkinliğinin ikincisi düzenleniyor.

Gebze çamlık parkında ilki düzenlenen ve İnsan hakları savunucusu ve yazar Eşber Yağmurdereli, tiyatro sanatçısı Mehmet Esatoğlu ve şair Sezai Sarıoğlu gibi önemli isimleri açık hava etkinliğinde yan yana getiren Özgürlük Kitapevi ‘’Özgürlük ve Umut’’ Etkinliğinin İkincisini düzenleniyor.

 

Bu Yıl ki Tema 15 – 16 Haziran İşçi Direnişi

 

Geçtiğimiz yıl 1.si düzenlenen etkinliğin ana temasını Soma’ da yaşanan maden faciası ve Gezi direnişi oluştururken bu yıl gerçekleşecek etkinliğin temasını 1970 yılında başlayan ve Türkiye tarihindeki en büyük işçi eylemlerinden biri olan 15 – 16 Haziran İşçi direnişi ve günümüzde devam eden işçi eylemleri olacak. Etkinlikte emek şarkıları ve şiirleri okunacak, işçilerin yaşadığı sorunlar ve çözüm önerirliyle ilgili tiyatro gösterimleri, sunumlar ve söyleşiler gerçekleşecek.

 

Gazeteciler, Yazarlar ve Sanatçılar Bu Etkinlikte Buluşuyor

 

16 Haziran Salı günü Gebze çamlık parkta gerçekleşecek açık hava etkinliğine çok sayıda Gazeteci, Aydın ve Sanatçı da katılacak. 09:00 - 21:00 arasında gerçekleşecek etkinlikte gün boyu şiirler okunacak, türküler söylenecek, kitap standı açılacak, Üretilen kültür sanat çalışmaları sergilenecek, söyleşiler gerçekleşecek.

Etkinliğe katılacak Gazeteci, Yazar ve Sanatçılar şöyle; Tahir Şilkan (Yazar), Levent Altun (Gazeteci / Yazar), Murat AKSOY (Çocuk Kitabı Yazar) Ahmet Haşimi, Nurgül Ateş (Çocuk Kitapları Yazarı), Onsun Onsun (Yazar),  B. Sadık ALBAYRAK (Yazar),  Sabiha BAYINDIR (Şair), Halil Yeni (Gazeteci - Şair), Mehmet AKKAYA (Yazar), Temel Kurt (Şair), Refik Koksal (Sanatçı), Tiyatro SİMURG, Musa Yerkan (Ressam), Ali Rıza ATİK ( SENDİKACI), Grup MEKTUP, Rabia MİNE (Şair), Özkan TORAMAN (Şair), Bilkar Bilim Sanat Kooperatifi, Red Fotoğraf, Cengiz Hakkı Zariç (Şair), Kıvılcım Yılmaz (Müzisyen) ve Can Yoldaş

 

‘’Bu Davet Bizim’’

Büyük bütçeli belediyelerin dahi yapamadığı  böyle bir etkinliği gönüllü dayanışma ile gerçekleştirdiklerini bildiren Özgürlük Kitapevi yöneticilerinden Tahir Canan, kentin kültür ve sanat çalışanlarına  katkı sunmak ve değerli Gazeteci, Yazar ve Sanatçıları Kocaeli halkıyla buluşturmak için yaptıkları etkinliğe tüm halkı davet etti.

 

Etkinlik 16 Haziran Salı Günü Gebze Çamlık Parkında gerçekleşecek olup, 09.00 – 21.00 arasında gün boyu devam edecek.  Etkinliğe ilginin yoğun olması bekleniyor. Bilgi ve İletişim İçin; 0262 642 89 74