Darıca G.B’nin yeni başkanı Abdullah Örs

  • 2015-06-06 09:11:52 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Darıca G.B’nin yeni başkanı Abdullah Örs

-Darıca Gençler Birliği’nde başkanlığa Abdullah Örs seçildi. Darıca Belediye Meclis Salonu’ndaki kongrede Başkan Özcan Dal yeniden aday olmazken seçime Abdullah Örs başkanlığındaki tek listeyle gidildi.

 

) 255 üyeden 50’sinin katıldığı, katılım çoğunluğu aranmaksızın gerçekleşen kongrede divan Ahmet Sağlam başkanlığında Bilal Ulusoy ve Özkan Keçecioğlu’ndan oluştu. Divan oluşumunun 14 Şubat – 30 Mayıs tarihleri arasındaki Özcan Dal başkanlığındaki yönetimin faaliyet ve denetleme kurulu raporları okunup onaylandı. Yine bu zaman dilimindeki bütçe gelir ve giderde 5 milyon 079 bin 254 TL olarak onaylandı. 2015 ve 2016 sezonunun tahmini bütçesi ise 2 milyon 750 bin TL olarak onaylandı. Başkan ve yönetiminin seçiminin ardından ise dilek ve temenniler bölümüne geçildi.

 

İlk olarak görevi Abdullah Örs’e devreden ancak Örs başkanlığındaki yönetimde de yer alan Özcan Dal söz alıp geride kalan sezonda şampiyonluk hedefine ulaşamamanın üzüntüsünü yaşadıklarını ancak yönetimde oldukları süreçte güzel işler yaptıklarını söyledi. Kendisinden önceki Başkan Halil Akbaşoğlu’nun kimsenin yapamayacağı kadar ekonomik destekleri olduğunu belirten Özcan Dal kendi yönetimlerinin de borçlarını minimize etmek için çaba gösterdiğini, yönetim kurulu üyelerinin desteğiyle 550 bin TL tutarındaki nakit olarak ödediklerini kaydetti.

 

Kongrede başkanlığa seçilen Abdullah Örs ile yıllardır içinde yer aldığı Darıca Gençler Birliği’nde başkan olarak devam etmenin onurunu yaşadığını belirtip geçen sezon hedeflerini önce centilmenlik olarak koyduklarını kaydetti. Abdullah Örs, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ile birlikte kendilerinden önce yönetimde yer alan herkese teşekkür etti. Karabacak’ın başlarında olmasının ve kendilerini desteklemesinin büyük bir şans olduğunu söyledi.

 

Darıca Belediye Başkanı ve Darıca Gençler Birliği onursal başkanı Şükrü Karabacak geçen sezon kaçan şampiyonlukta faturayı teknik heyet ve futbolculara kesti. Karabacak, “Teknik heyetin futbolcu arkadaşların çok üzerine düştüğünü söylemek mümkün değil. Futbolcularımın arkadaşların da gösterilen emeğin karşılığını vermelerini bekliyordum” dedi. Teknik heyetin sezonun ortasında şampiyonluğun garanti olduğu yönündeki söylemlerin de sezon sonunda kendilerinde hayal kırıklığını doğurduğunu kaydeden Karabacak, “Takım kalitesi bakımından açık ara şampiyon olmak için hiçbir engel yoktu” diye konuştu.

 

 

YÖNETİM KURULU ASİL

Abdullah Örs (Başkan), Mustafa Öztürk, Cem Hikmet Çeliker, Özcan Dal, Yakup Yönten, Hasan Polat, Yakup Törk, Mehmet Uzun, Ferudun Bayar, Zeki Sarı, Kemal Öztanık, Hakan Höbek, Hakan Özcan, Nevzat Gülten, Volkan Demir, Muhammet Ali Özdağ, Fadıl Terzi, Benhur Bağdaçiçek, İlhan Yıldırım, Metin İnan

 

YÖNETİM KURULU YEDEK

 

Yasin Altay, Fatih Karadayı, Ahmet Hakan Hocaoğlu, Mustafa İltekin, Rıdvan Karabacak, Fatih Taşdemir, Erdem Aydoğdu, Tunç Koban, Cüneyt Şentürk, Aziz Türkcan, Güven Dede, Selahattin Örs, Eyüp Türkcan, Ömer Anar, Osman Demir, Bircan Yetim, Ali Akduman, Emrah Örs, Numan Karaman, İsrafil Kamacı.

 

DENETİM KURULU ASİL

 

Mücahid Vural, Bilal Ulusoy, Bekir Güven

 

DENETİM KURULU YEDEK