Tarhan, bu kez sanat için sokakta

  • 2015-05-31 08:54:03 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Tarhan, bu kez sanat için sokakta

CHP Kocaeli Adayı Tahsin Tarhan “Barış Yurdu Hindistan” Adlı kitabının imza gününde sevenleriyle buluştu.

İzmit Yürüyüş Yolu Sabri Yalım Parkında gerçekleştirilen imza gününe siyaset ve iş dünyasının yanı sıra çok sayıda Kocaelili katıldı.

İş hayatındaki başarısını sanat dünyasında da sürdüren Tahsin Tarhan “Barış Yurdu Hindistan” adlı kitabının tanıtımını yaparken Hindistan halkının doğasını, insanını, edebiyatını, kendi çektiği fotoğraflarla ve nobel edebiyat ödüllü büyük Hint düşünürü RabindranathTagore‘nin metinleriyle harmanlayıp meraklılarına keyifle okuyacakları bir eser yarattığını belirtti. Bunun yanı sıra kitabın tüm gelirlerinin Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na bağışlandığını söyleyen Tahsin Tarhan kitabında Hindistan'ı şu sözlerle tanımladı.
"Hindistan, gülen insanlar diyarı… Size, bana, yoksulluğa, bir hayvana, bir çocuğa, bir fotoğraf makinesine hep gülümsüyor insanlar. Yaşamın bozulmadığı ortamda Hint insanı sofrasında sadece bir muz yese de yemeğinin tadını çıkartıyor. Bir giysi ile tüm hayatını sürdürebiliyor ve bundan asla gocunmuyor.
Kolundaki anlam veremediğiniz dövmeleriyle gurur duyan insanların yurdu Hindistan…Bozulmamış bir aile var Hindistan’da, kocaman ve değişik dinlerden fertleri olan ama herkesi bağrına basan bir aile…Bozulmamış bir doğa var orada, tozuyla toprağıyla ve hayvanlarıyla olduğu gibi kalmış…Bozulmamış bir halk var orada, insanca ama sadece insanca duygularla yaşayan...”

 

Tahsin Tarhan’ın ardından sözü kitabın ortak yazarı olan Vecdi Çıracıoğlu aldı. Çıracıoğlu Tahsin Tarhan’ın ortaya çıkardığı bu sanat eserini taktim ettikten sonra bir daha bu denli güzel bir sanat eseri ortaya çıkaramayacağını çünkü Ankara’da onu bir enkazın beklediğini belirtti.