Muharrem İnce emeklilere seslendi

  • 2015-05-30 12:48:56 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Muharrem İnce emeklilere seslendi

Gebze’de halka seslenen Muharrem İnce, “Emekliler isterse 300 tane milletvekilini çıkarır, iktidar oluruz. Buradan emeklilere sesleniyorum. Biz sizi unutmadık.” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Gebze İlçe Başkanlığının düzenlediği mitingde Gebze meydanını dolduran Kocaelililere seslendi. Coşkulu bir kalabalığa hitap eden İnce, CHP’nin emeklinin yüzünü güldürecek projesini anlattı.

EMEKLİ İSTERSE İKTİDAR OLURUZ

Cumhuriyet Halk Partisi’nin sözünde duran, güvenilir bir parti olduğunu dile getiren Yalova Milletvekili İnce, Türkiye’nin kaderi de, Kocaeli’nin kaderi de emeklinin elinde dedi. Muharrem İnce “Emekliler isterse bu ülkenin kaderini değiştirebilirler. Emekliler isterse çocuklarının, torunlarının kaderini değiştirebilirler. Kocaeli’de243 bin emekli var. Tüm emeklilere sesleniyorum. Siz o aldığınız üç kuruşluk maaşla, işsiz çocuğunuza, üniversiteli torununuza para veriyor bir de evinizi geçindirmeye çalışıyorsunuz. Siz bunca yıl çalıştınız, ürettiniz. Çocuklarınızı, torunlarınız düşünün. Biz sizi unutmadık. CHP’nin sözüdür. 7 Haziran’da iktidar olacağız ve ilk işimiz Ramazan’da torunlarına harçlık vermek isteyen, Kurban’da kurbanını kesmek isteyen emeklilere ikramiye vermektir. Bu ülkedeki 11 milyon emekli eğer isterse 300 milletvekiliyle bizi iktidar yapar.” şeklinde konuştu.

Zaman zaman sert mesajlar da veren İnce bu seçimin saraydakilerle yoksullar arasında olduğunu ifade etti. İnce yer yer yaptığı esprili anlatımlarıyla, Gebze meydanını dolduran halkın ilgi odağı oldu. Muharrem İnce’yi CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, Milletvekili ve milletvekili adayı Haydar Akar, Milletvekili Adayları Fatma Kaplan Hürriyet, Tahsin Tarhan, Dr. Ayhan Mutlu, Kemal Nişancı ve Sabriye Gülşah Şahin ile ev sahibi olarak orada bulunan Gebze İlçe Başkanı Yakup Yılmaz karşıladı. CHP’li milletvekili İnce’yi miting sonrası yolcu eden Haydar Akar ve Tahsin Tarhan, Gebzelilerin yoğun ilgisiyle karşılandı. Aynı zamanda iki yakın arkadaş olan Akar ve Tarhan, bol bol sohbet etti.