CHP caddeye sığmadı

  • 2015-05-29 12:21:53 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
CHP caddeye sığmadı

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın, Darıca’da mitinge katıldı. Karayalçın, alanlara doldurup taşan halka, “7 Haziran’da pikniğe gitmek yok. Hastalanmak yok. Bütün oylar CHP’ye. Partinize sahip çıkın” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Kartal mitingiyle başlayan iktidar yürüyüşüne emin adımlarla devam ediyor. İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın Darıca’da halka seslendi. Karayalçın, “Burada olma sebebim, CHP’nin adaylarına destek vermek ve yakın dostum, kardeşim, arkadaşım Sayın Tahsin Tarhan’ın yanında olduğumu huzurlarınızda bildirmek için buradayım.” dedi.

CHP TEMEL AMAÇLARIMIZI ELE ALMIŞTIR

 Ben iddiayla konuşuyorum. Seçime katılan partiler arasında Cumhuriyet Halk Partisi en gerçekçi, en doğru, en başarılı çalışmayı yapmış bir partidir. 10 Nisan günü, Genel Başkanımız ilk siyasi metnimiz Yaşanabilir Bir Türkiye başlığını kamuoyuna sundu.21 Mayıs tarihinde ise ikinci metnimiz Merkez Türkiye projesi paylaşıldı. Genel Başkanımız bu iki siyasi metinle temel amaçlarımızı ele almıştır. Birincisi Türkiye’nin birinci sınıf demokrasi yapılmasıdır. İkincisi ise 7 Haziran’da iktidar olursak, Türkiye ekonomisi üretken bir Türkiye olacak. Türkiye yüksek katma değerler üretecek. Cumhuriyet Halk Partisinde ortaya koyacağımız iktisadi büyüme, tümüyle ama tümüyle genç istihdamına dayanacaktır. Genç nüfusumuzun dinamiklerini sonuna kadar kullanma taraftarıdır. Malum iktidarda genç nüfus yok olmuş, hiçbir şekilde istihdam edilememiştir. Ancak CHP iktidarında genç nüfus, bir üstünlüktür bir fırsattır.

RAHMETLİ ECEVİT’TEN YOLA ÇIKTIK

19 Nisan’da Yaşanabilir bir Türkiye’nin üçüncü dayanağı ya da amacı, Hakça paylaşım başlığını taşıyor. Rahmetli Ecevit zamanında bizlere miras kaldı. Bu başlık altında çok sayıda projemiz var.  Zaten bu projeleri açıklar açıklamaz, Tüm Türkiye projelerimizi tartışmaya başladı. En çok ilgi gören projemiz ise Emeklilere iki bayramda da verilecek olan çift ikramiye oldu.

Türkiye’de 11 milyon emekli var. İstanbul’da bir milyon 400 bin emekli var. Nasip olurda iktidar olursak temmuzda ve eylülde ikramiye vereceğiz. . Üç milyar 300 milyon TL bir kaynak transferi yapacağız. Hani para nerede nerden bulacaksınız diye soruyorlardı ya, hem soruyorlar hem kendileri cevaplıyorlar.  Anadolu’nun Kemal’i diyor ki : ‘Türkiye’de bizim iktidarımızda ayda 720 liranın altında geliri olan kimse kalmayacaktır. Türkiye’de Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında yoksulluk tarihe gömülecektir.’

BU NUTUK İŞİ DEĞİL HESAP KİTAP İŞİ

Bu aynı zamanda asgari gelir düzeyidir. Sevgili yurttaşlarım asgari ücreti bin 500 liraya çıkartıyoruz. Ama bu topraklarda asgari ücretin bin 500 TL’ye çıkarılması kadar, tespiti de önemli.  Asgari ücret tespit komisyonu toplanır ve ücreti belirler. Artan gelirden pay alması söz konusu olduğunda buna karşı çıkılır. Asgari ücretin saptanmasında refahtan pay alınılacak diyoruz. Bu bütün CHP’lilerin sözüdür. Bu nutuk işi değil. Hesap kitap işidir.

CHP HALKÇI BİR PARTİDİR

Bildirgedeki son amacımız son dayanağımız ise saydam bir devlet kapısıdır. Cumhuriyet Halk Partisi yurttaşlarına saydam bir devlet yapısı kurulacağını taahhüt etmektedir. Hem saydam hem de hesap verebilir devlet. Cumhuriyet Halk Partisi devletçi bir parti değil Halkçı bir partidir. Bu yüzden bizim iktidarımızda devlet, yaptığı her yanlış için halka hesap verecektir.

YANDAŞA GİDEN MUSLUKLAR KAPANACAK

Cumhuriyet Halk Partisi’ne kaynak soranlar, iktidara geleceğimizin farkındalar. Değirmenin suyu nerden gelecek diye soranlara diyorum ki. Arkadaş, Değirmenin başına biz geçeceğiz. Kılıçdaroğlu geçecek. Değirmenin başına biz geçeceğimize göre bazı muslukları açacağız, bazı muslukları kapatacağız. Yandaşlara giden musluklar tümüyle kapatılacak, Yurttaşlara akacak musluklar sonuna kadar açılacak. Yandaşa değil yurttaşa.

2 MİLYON 300 BİN İŞSİZE İŞ İMKANI TAAHÜT EDİYORUZ

21 Mayıs günü Genel Başkanımız Merkez Türkiye Projesini açıkladı.  Sevgili yurttaşlarım ülkelerin kalkınması, ülkelerin yatırım çekmesi, ülkelerin bir gelecek senaryosuna bağlı olup olmadıklarının bir göstergesidir. Ufku geniş olan, gelecek senaryosu olan ülkeler yatırım çeker ilgi toplar. Maalesef şu an ki iktidarda, Türkiye gelecek senaryosunu gelecek umutlarını kaybetti. Bizim bir avantajımız Ülkemizin coğrafi konumu. İkinci avantajımızda genç bir nüfusa sahip olmamız.  İşte Cumhuriyet Halk Partisi bu projeyle 2 milyon 300 bin işsize iş imkanı yaratmayı taahhüt ediyor.

PİKNİK MİKNİK YOK

 

İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın son olarak halka bir uyarıda bulundu. Karayalçın, “7 Haziran’da iktidara geleceğiz.  İktidar fıtratı var. Partinize sahip çıkın. Pikniğe mikniğe gitmek yok. Başka partiye oy yok. Hastalanmak yok. 7 Haziran’a kadar sağlam durun. Bütün oylar CHP’ye.” dedi.