Kocaeli’nin bir kimliğe ihtiyacı var

  • 2015-05-28 09:22:30 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Kocaeli’nin bir kimliğe ihtiyacı var

CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Tahsin Tarhan, Körfez Ticaret Odası’nda Yönetim Kurulu Üyelerinin katıldığı toplantıda konuştu.  Üretim ve sanayinin kalbi Kocaeli’nin sorunları hakkında sunum yapan Tarhan, Kocaeli’nin bir kimliğe ihtiyacı olduğunu dile getirdi.

Bu kent sadece sanayiyle ayakta kalmaz

Katıldığı toplantı ve ziyaretlerinde kentteki kimlik sorununa vurgu yapan Milletvekili Adayı Tarhan, Kocaeli’nin bir kimliğe ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Kenti ileriye taşıyacak bir marka yaratmalıyız. Hereke Halısıyla, pişmaniyesiyle, simidiyle, Nikomedya’dan gelen kültürüyle, Osman Hamdi’siyle, Anibalı’yla  Çoban Mustafa Paşa Camisi’yle bir kültür turizm şehri oluşturmalıyız. Bu kent sadece sanayiyle ayakta kalmaz.” şeklinde konuştu.

Bakmıyorum. Görüyorum

Kocaeli’de en büyük sorunun altyapı olduğunu söyleyen Tahsin Tarhan, “ Kocaeli’de çarpık sanayileşme, dağınık nüfus artışı gerçekleşmekte. Cumhuriyet Halk Partisi rant ekonomisinden üretim ekonomisine geçmeliyiz diyor. Bu üretim, alt yapısı tamamlanmış tarım alanları oluşturulmuş, bilgi teknolojisiyle desteklenmiş olmalı diyor. Ben aynı zamanda bir fotoğraf sanatçısıyım Kocaeli’ye bakmıyorum, kenti görüyorum. Sorunları biliyorum.” diye konuştu.

 

Sunumun ardından toplu fotoğraf çekildi CHP’li Milletvekili Adayı gün içerisinde İzmit Sanayi’de işçilerle toplantı yaptı, 28 Haziran mahallesinde kahve toplantısı gerçekleştirdi ve Balören Köylüleriyle bir araya geldi.