İşte geleceğin yıldızları

  • 2015-05-21 08:42:11 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
İşte geleceğin yıldızları

Darıca Belediyesi Eğitim Spor Kulübü’nün her yıl geleneksel olarak düzenlediği Darıca Sporun Yıldızlarını Seçiyor (DASYİS) organizasyonunun seçmeleri ve ödül töreni Darıca Belediyesi Kapalı Spor Salonunda yapıldı.

 

Kocaeli Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintımar’ın yanısıra Darıca İlçe Protokolü’nün izlediği seçmelerde 900 ün üzerinde genç sporcu 20m Sprint - Durarak Uzun Atlama - Yüksek Sıçrama - Top Fırlatma branşlarında geleceğin yıldız sporcuları olmak için ter döktüler.

KOCAELİ’NİN EN ÖNEMLİ PROJELERİNDEN

Programda konuşma yapan Kocaeli Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintımar ,projede emeği geçenlere teşekkür ederek, düzenlenen bu organizasyonun Kocaeli’de gençler adına düzenlenen en önemli organizasyonlardan birisi olduğuna vurgu yaptı.

 

Öğrencilerin büyük sevgi gösterisinde bulunduğu Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ise elemelere katılan bütün öğrencileri tebrik ederek, kaybedeni olmayan bir organizasyona imza atmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Başkan Karabacak “Her yıl ilçemizde eğitim gören öğrencilerimiz arasından seçtiğimiz ve meyvelerini almaya başladığımız DASYİS Projesi ,ülke sporu açısından büyük önem arz etmektedir.Bölge insanımızın yeteneklerini keşfederek spor dünyasına kazandırmak için hayata geçirdiğimiz uzun soluklu bu projede ekibimizle birlikte ülke sporuna katkı sunmak için çalışıyoruz. Daha önce yaptığımız seçmelerde başarı kazanan çocuklarımız Darıca Eğitim ve Spor Kulübü bünyesinde çalışmalarını sürdürüyor.Bir kaç yıl içinde bu projenin meyvelerini alarak, bölgemizden önemli sporcular yetişecektir. Bu organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ederim.” diyerek  projeyle ilgili bilgiler aktardı.Programda dereceye giren öğrencilere madalyaları protokol üyeleri tarafından takdim edildi.