Altın Kiraz festivali başlıyor

  • 2015-05-21 05:11:32 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Altın Kiraz festivali başlıyor

Körfez Belediyesi tarafından bu yıl 42.si düzenlenecek ve ilçe genelinde çeşitli etkinliklerle 3 gün boyunca sürecek olan Geleneksel Altın Kiraz Festivali için hazırlıklar başladı.

12-14 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan festivalde Yağlı Güreş, Atıcılık ve farklı spor dalları ve çeşitli etkinliklerle Altın Kiraz Festivali büyük heyecana sahne olacak. 42. Geleneksel Altın Kiraz Festivali için hazırlıklara başlayan Körfez Belediyesi tertip komitesi kolları sıvadı. Festival kapsamında festivale katılım sağlayacak kişilerle bir toplantı gerçekleştirildi. Belediye Başkan Yardımcısı İsa Taş’ın başkanlık ettiği toplantıya, festivale katılım sağlayacak olan kişilerin beklentileri ve talepleri Başkan Yardımcısı İsa Taş tarafından dinlendi. Kirazın gelecek nesillere de aktarılması için yapılan teşvik ve desteklerle Körfez’in sembolü olan Kiraz’ın yaşatılması adına çeşitli konular ele alındı.

Yarışma 4 Dalda Düzenlenecek

 

Bu yıl düzenlenecek yarışmada değerlendirme jürisinde sadece uzman kişiler yer alacak. Jüri kirazın yanı sıra, bağları da oylayarak bu yılki en iyi bağı belirleyecek. Yarışmaya katılan yetiştiricilerin bağları jüri tarafından tek tek ziyaret edilerek değerlendirme yapılacak. 4 dalda düzenlenecek yarışmanın birincilerine çeşitli hediyeler takdim edilecek.