Kimyaları bozuldu

  • 2015-05-20 08:32:51 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
 Kimyaları bozuldu

Emeklilerle bir araya gelen CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, ‘’biz insanlara daha adil, daha insanca yaşam vaat ediyoruz bunu duyan iktidar partisinin kimyası bozuluyor, ne yapacaklarını şaşırıyor, saldırganlaşıyor.’’ dedi

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Türkiye İşçi Emeklileri Derneği Gebze Şubesini ziyaret ederek emeklilerle bir araya geldi. İlçe Başkanı Yakup Yılmaz ve partililerle dernek lokaline gelen Haydar Akar Dernek başkanı Ali Tunç ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandı. Derneğin kadın ve erkek üyelerinin büyük ilgi gösterdiği ziyarette Dernek Başkanı Ali Tunç, Milletvekili Haydar Akar’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek emeklilerin sorunlarının ve taleplerinin yer aldığı dosya verdi.

Milletvekili Haydar Akar’da yaptığı konuşmada, 11 milyon emekliden 8 milyonunun bin liranın altında aldığı maaşla açlık sınırı altında yaşamaya çalıştıklarını söyledi. Emeklilerin sağlıkta muayene ve ilaç kesintileri yüzünden doktora gidemediklerini, bayramlarda da çocukları ve torunlarından utanır hale geldiklerini ifade eden Haydar Akar,  30-40 yıl çalıştıktan sonra emekli olmalarına rağmen hala evlerini geçindirebilmek için çalışmak durumunda olduklarının altını çizdi ve tüm bu olumsuzluklardan CHP iktidarında kurtulacaklarını vurguladı.

CHP iktidarında maaşlardan asla kesinti yapılmayacağını, maaşların insanca yaşanır bir seviyeye getirileceğini ileri süren Haydar Akar; ‘’biz insanlara daha adil, daha insanca yaşam vaat ediyoruz bunu duyan iktidar partisinin kimyası bozuluyor, ne yapacaklarını şaşırıyor, saldırganlaşıyor. Siz bize güvenin, sakın bize 13 yıl dayanmayın, bize 4 yıl süre verin yeter. Söylediklerimizi yerine getiremezsek bir daha bize oy vermeyin.’’ Şeklinde konuştu.

 

Haydar Akar, konuşmasının sonunda emeklilerin sorularını cevaplandırdı.