3x3 sokak basketbolunda müthiş maçlar

  • 2015-05-17 09:32:02 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
3x3 sokak basketbolunda müthiş maçlar

-Türkiye Basketbol Federasyonunca düzenlenen 3x3 Sokak Basketbol Türkiye Turu Gebze ayağı kıran kırana geçen mücadelelerle sona erdi.

 

Türkiye Basketbol Federasyonu, Gebze Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Gebze Belediyesi işbirliğinde Gebze Cumhuriyet meydanında gerçekleştirilen 3x3 Sokak Basketbol maçlarına aşırı sıcağa rağmen Gebzeliler büyük ilgi gösterdi. Genç kızlar, genç erkekler ve büyük erkekler kategorilerinde gerçekleştirilen turnuvada gruplarında şampiyonluğa ulaşan takımlar İstanbul'da yapılacak Türkiye Şampiyonasında mücadele etme hakkı elde etti.

Gebze Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mücahit Sak, geçen yıl ilki düzenlenen ve bu yıl Türkiye Basketbol Federasyonunca 17 ilde düzenlenen 3x3 Sokak Basketbol Türkiye Turu’na Gebze’nin dahil edilmesinden son derece mutlu olduklarını söyledi.

 

2 gün süresince dereceye girebilmek için kıran kırana sergilediği maçlardan Gebzelilerin büyük keyif aldığını ifade eden Mücahit Sak, profesyonel ve amatör basketbolcuları bir araya getirdiklerinin de altını çizdi.

 

Türkiye Basketbol Federasyonu Yurtiçi Faaliyetleri Yetkilisi Hakan Şahin, Türkiye Basketbol Federasyonunca düzenlenen 3x3 Sokak Basketbol Türkiye Turu Gebze ayağındaki organizasyondan ve katılımın yanı sıra halkın sokak basketboluna bu kadar ilgi göstermesine çok memnun olduklarını söyledi. Türkiye genelinde yaklaşık 50 etap turnuvası gerçekleştirildiğine dikkat çeken Şahin, 17 il arasında Gebze’nin turnuvaya ev sahipliği yapan tek ilçe olduğunu ifade ederek, gençleri basketbolu sevdirme, halkı sporla buluşturma adına bu önemli organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Türkiye Basketbol Federasyonu yetkililerinin izlediği İstanbul, Kocaeli, Yalova gibi çevre illerden 82 takımın mücadele ettiği turnuva sonunda; Genç kızlar kategorisinde Kocaeli Babcats 1., Balkan Rüzgarları 2., İnanç takımı 3., Genç Erkekler Kategorisinde; Harlem 1., Memphis Körfezliler 2., Baebekü Sos ise 3. oldu. Büyük erkekler kategorisinde de Sporium takımı 1., 3 oda 1 salon takımı 2., Kronos takımı ise 3. oldu. Dereceye giren takımların kupa ve madalyaları Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Türkiye Basketbol Federasyonu yetkilileri, Gebze Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mücahit Sak tarafından verildi. Dereceye giren takımlar İstanbul’da yapılacak 3x3 Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.