Yılmaz, CHP'li adaylara taahhüt imzalattı

  • 0000-00-00 00:00:00 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Yılmaz, CHP'li adaylara taahhüt imzalattı

CHP Gebze İlçe Başkanı Yakup Yılmaz, CHP’nin Kocaeli milletvekili adaylarına seçildiklerinde Gebze’nin büyük şehirli il olması için kanun teklifi vermeleri yönünde taahhütname imzalattırdı.

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar’ın Gebze’de düzenlediği basın toplantısının açılış konuşmasını yapan Yılmaz, “Milletvekili adaylarımıza, bu taahhütnameleri imzalatacağım. Eğer seçildiklerinde, Gebze’nin hak etmiş olduğu büyük şehirli il olma konusunda kendilerinden kanun teklifi vermelerini bekleyeceğiz” diye konuştu.

İl Başkanı Cihat Altınyuva da, Türkiye’de basın özgürlüğü olmadığını ileri sürerek, CHP iktidarında özgür bir basın’ vaadinde bulundu.

Toplantıda bir konuşma yapan CHP Kocaeli milletvekili adaylarından Kemal Nişancı, özellikle sağlık alanında Gebze’ye yatırım yapılması gerektiğine dikkat çekti. Nişancı, tüm adaylar ve örgütle birlik ve beraberlik içinde CHP iktidarı için çalıştıklarını da sözlerine ekledi.

 

Kaplan :”Sandıkta ders verilmeli”

 

CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan ise yaptığı konuşmada, hükümeti eleştirerek, “Hukuk ve basın özgürlüğü ayaklar altına alındı, 12 Eylül hukuku devam ediyor. Toplum baskı altında tutuluyor. Sandıkta gereken ders verilmeli” diye konuştu.

Basına da ellerini vicdanına koymaları konusunda ricada bulunan Kaplan, “Zor şartlarda olduğunuzu biliyorum ama elinizi vicdanınıza koyun. Bu ülkenin bu kadar sahipsiz olmadığını gösterin” şeklinde konuştu.

 

Akar : “Medya kuşatılmış ve ele geçirilmiş”

 

 

Toplantının son konuşmasını yapan Kocaeli Milletvekili Haydar Akar da, “Bu ülkede medya, bazı gruplar tarafından kuşatılmış ve ele geçirilmiş. Bu gruplar da hükümet tarafından besleniyor” dedi. Akar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yarın İzmit’te yapacağı mitingi de hatırlatarak tüm basını ve halkı davet etti.