Herkesin oyuna talibiz

  • 2015-05-06 08:42:56 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Herkesin oyuna talibiz

Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi'nin 2015 Genel seçimlerine birlikte girme kararından sonra çalışmalarını hızlandıran Saadet Partisi, Gebze’de basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İttifak’ın Kocaeli 1’nci sıra milletvekili adayı Hasan Bitmez, 9’uncu sıra adayı İbrahim Bıyıklı, Saadet Partisi Kocaeli Karargah başkanı Nurettin Çelik, Gebze ilçe başkanı Necati Korkmaz ve parti üyeleri katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Hasan Bitmez, 7 Haziran seçimlerinde herkesin oyuna talip olduklarını belirterek, “Sesimiz daha gür çıksın diye ittifak oluşturduk. Kartopu yumağı gibi büyüteceğiz. Bu ittifak heyecan ve umut oldu. Şimdi seçimlerde vaat yarışı var oysa geçmişte biz yerelde ve genelde bunları gerçekleştirdik” diye konuştu. Türkiye’de yeni bir siyasi anlayışa ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Bitmez, “Hükümet ülkeyi iyi yönetemiyor, muhalefet de hükümetin beceriksizliklerini laf dalaşı ile kutuplaşmaya yöneltiyor” diye konuştu.

 

Yolsuzluk ve yoksullukla mücadele

 

Ülkenin iyi yönetilmediğini vurgulayan Hasan Bitmez, “Ülkemiz 13 yıldır iyi yönetilmiyor. İşsizlik oranı artıyor, ANASOL-D hükümetinde bile daha düşüktü. İşsizliği önleyici tedbir de alınmadı. Hükümetin yaptığı yollar, metrolar, demiryolu, hastaneler gerekli olan şeylerdir ama ülkenin kalkınması, işsizliğin azaltılmasına yönelik bir şey değildir. İşsizlik konusunda beceriksiz. Ekonomi hacimsel olarak büyüdü ancak refah düzeyi sıkıntılı. Asgari ücret, açlık sınırının üçte iki sınırında. Açlık sınırı 1.460, asgari ücret 950 civarında. Yoksulluk sınırı 3 bin lira. Üçte ikisi bu rakama göre yoksulluk sınırının altında. 230 milyar dolarlık borç, 650 milyar dolara yükseldi. Her yıl devlet bütçesinden 50 milyar lira faiz ödeniyor. Kalkınmaya dayalı öncelik yok. Ülkemiz dış politikada itibarsızlaştı, yalnızlaştı. Peşinde koştukları AB, yüzüstü bıraktı” şeklinde konuştu” dedi.

 

 

Çelik :”Güçlü kadro kuracağız”

 

Saadet Partisi Kocaeli Karargah Başkanı Nurettin Çelik ise, 7 Haziran seçimleri”nin Türkiye için önemli olduğunu ifade ederek, “Saadet Partisi, Milli İttifak ile sorumluluğu almış durumda. Bütün siyasi partinin hedefleri vardır. Ülkede yeni bir başlangıç istiyorsak milletimizden destek istiyoruz. Mecliste güçlü bir kadro kuracağımıza inanıyoruz” dedi.

 

İttifak’ın milletvekili adaylarından İbrahim Bıyıklı da, “Kocaeli’nin hiçbir yerinde ayak basmadık yer bırakmayacağız. Biz herkesin oyuna talibiz, sadece Ak Parti’nin değil. İttifak olarak baraj sorunumuz yok, halkın teveccühü ile karşılaşıyoruz” şeklinde konuştu.