Gebze Belediyesi Mayıs görüşmeleri

  • 2015-05-04 01:37:54 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Gebze Belediyesi Mayıs görüşmeleri

Gebze belediyesi Mayıs ayı meclis toplantısı yapıldı. Nisan ayına ait meclis karar özetlerinin okunup oylanmasının ardından imar tadilatları ve çeşitli konular görüşülerek karara bağlandı.

En dikkat çekici konu ise, Gebze Belediyesi sınırları içerisinde yer alan içkili yerler ile ilgili kararlardı. Gebze Belediyesi sınırları içerisinde kalan müktesep hakkı kullanılarak devir yapılamayacak içkili işyerleri (13 adet)  İçkili yerler karar ve krokisinden çıkarılmasına karar verilen yerler (4 adet) ve Gebze Belediyesi sınırları içerisinde yer alan içkili yerler karar ve krokisinde devamına karar verilen içkili işyerleri (7 adet) oy çokluğuyla kabul edildi. CHP’li Meclis üyesi Yılmaz Bulut, bazı tadilat maddelerinde kişiye özel rant sağlandığını ileri sürerken, Başkan Köşker ise, “Böyle bir şey söz konusu değil, kim olsa aynı uygulama yaparız” diye yanıt verdi. Söz konusu imar komisyonu raporu, oy çokluğuyla kabul edildi.

Mayıs ayı meclis toplantısında CHP Grubu’nun vermiş olduğu üç adet önerge de okundu. Memur maaşlarının ödenip ödenmemesi, belediye etkinliklerine çağırılanlara yapılan ödemeler ve Gebze Kent Konseyi başkanının iddialarına yazılı olarak yanıt istendi.

 

Başkan Köşker meclis görüşmelerinin sonunda, 6-7-8 Mayıs’taki sağlıklı kentler birliği organizasyonu ile ilgili hatırlatmada bulundu ve CHP’li meclis üyelerini de davet etti.