İşçilerin hakkını yedirmeyeceğiz

  • 2015-04-30 09:27:06 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
İşçilerin hakkını yedirmeyeceğiz

CHP Kocaeli Milletvekili adayı Fatma Kaplan Hürriyet, 1 Mayıs arifesinde fabrika işçilerini ziyaret etti. İşçilerle birlikte yemek yiyen Hürriyet, AKP’nin fona devretmeye çalıştığı kıdem tazminatını kimseye yedirmeyeceklerini söyledi.

Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, milletvekili adayı Tamer Solakoğlu ve CHP İzmit ilçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya ile beraber bir fabrikayı ziyaret ettiler.

Fabrika işçileri tarafından sıcak bir şekilde karşılanan CHP milletvekili adayları, projelerini anlattılar.

1. sıra Milletvekili adayı Fatma Kaplan Hürriyet, hükümetin işçilerin kıdem tazminatlarıyla oynadığını ifade ederek, bu tazminatların fona devredileceğini ve işçinin hakkının yeneceğini söyledi. Sözlerine devam eden milletvekili adayı Hürriyet, “Biz iktidara geldiğimizde asgari ücretten vergi alınmayacak. Şu an hükümet kıdem tazminatları kaldırıyor. Biz iktidara geldiğimizde kıdem tazminatları ödenecektir” açıklamasında bulundu.

 

Hürriyet, “Ödün verilemez ve vazgeçilemez bir hak olan kıdem tazminatı koruma altına alınacak. İşverenin iflası halinde kıdem tazminatı hakkını tüm diğer işçi haklarıyla birlikte öncelikli alacak durumuna getirilecek.Ülkemizin uluslararası alanda ciddi bir rekabet gücüne kavuşması ve ekonomik alanda güçlenmesi gerekiyor. Önce üreteceğiz sonra hakça bölüşeceğiz” dedi. Konuşması fabrika işçileri tarafından da ilgiyle dinlenen Hürriyet daha sonra işçilerin dertlerini dinledi.