Gebze için önemli proje

  • 2015-04-29 08:11:09 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Gebze için önemli proje

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği Gebze Buluşması 6-7—8 Mayıs tarihleri arasında Gebze’de gerçekleştirilecek. Konuyla ilgili Eskihisar’da bir basın toplantısı düzenleyen Gebze belediye başkanı Adnan Köşker, 49 belediyenin üye olduğu Sağlıklı Kentler Birliği’nin önemli çalışmaları olduğunu belirterek, “Altyapı, üstyapı, çevre kirliliği, mimari yapı, sosyal yaşam konularının konuşularak ele alınacağı bir etkinlik olacak. En son Kırşehir’deki toplantıyı ben yönettim ve bir sonraki toplantı için Gebze’yi önerdim. İlk kez bir ilçede yapılacak bu etkinlik” diye konuştu.

49 belediye başkanının Gebze’nin misafiri olacağını kaydeden Başkan Köşker, “Onları en güzel bir şekilde uğurlamamız gerekiyor. Bu konuda hepimize görev düşüyor. Bu sempozyumun en önemli görevi, uyuşturucu ile mücadele. Bu sempozyumda uyuşturucuyla mücadelede uzmanlar açıklamalarda bulunacak. Gençlerin uyuşturucudan uzaklaştırmak için çaba harcamalıyız” diye konuştu.

49 belediye başkanının Gebze ve özellikle Eskihisar’da tanıtım gezisi de düzenleneceğini kaydeden Köşker, tekne gezisiyle Körfez köprüsünün de gösterileceğini ifade etti.

Ak Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Ali Okur da yaptığı konuşmada, “Biz milletin hizmetkarıyız, asıl olan ülkemizin istikrarı. Bu çatı altında 14 yıldır farklı görevlerde bulundum, son 4 yıl milletvekili olarak hizmet ettim. Bu süre içinde Gebze bölgesine önemli hizmetler yaptık. Bu dönem Cemalettin Kaflı arkadaşımıza görev verildi. Küçük bir kırgınlık yok. Hep birlikte partimizi daha iyi yere çıkarmak için çalışacağız” diye konuştu.

 

Toplantıya Ak Parti Gebze ilçe başkanı Hasan Soba, belediye başkan yardımcıları Engin Güzel, Nilay Ayran ve Sadık Albayrak da katıldı.