Tarhan, Gebze Ticaret Odası'nı ziyaret etti

  • 2015-04-28 07:30:27 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Tarhan, Gebze Ticaret Odası'nı ziyaret etti

CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Tahsin Tarhan, Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler’i makamında ziyaret etti. Tarhan,  Çiler’le yaptığı görüşmede Kocaeli ve sanayinin kalbi Gebze’nin İstanbul’un arka çöplüğüne dönüştüğünü söyledi.

GTO Başkanı Nail Çiler de, “CHP’li vekil adayımızın, Gebze’nin sorunlarını yakından tanıyan,   çözüm üretebilecek, sorunları meclise taşıyabilecek ve bölgedeki aksaklıkları görebilen bir kişi olması bizi sevindiriyor” dedi.

Çiler, Gebze’nin bir fuar alanına ihtiyacı olduğunu, ayrıca iş adamlarına da pasaport verilmesi gerektiğini bildirdi.  Çiler ayrıca, Gebze bölgesine meslek hastalıklarına bakacak bir hastanenin kurulması gerektiğinin de altını çizerek “Aynı zamanda ön sıralarda üyemiz olan CHP’li milletvekili adayı arkadaşımızınbu konuları değerlendirmesini memnuniyetle karşılıyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Kocaeli İstanbul’un arka çöplüğü

 

 

Kocaeli ve Gebze’nin sorunlarını çok iyi bildiğini söyleyen Tahsin Tarhan, “Kocaeli İstanbul’un çöplüğü haline gelmiş. İstanbul’da işe yaramayan sanayi kuruluşlarını hep o bölgeye itekleyerek sanayi bölgesi imajı yaratılmış. Sanayiler gelmiş kurulmuş ama altyapısı hazırlanmamış, sanayi kurulmuş ama insanların oturabileceği toplu konut alanları açılmamış, sanayi kurulmuş ama sanayinin ulaşımı düşünülmemiş. Bugün Kocaeli’nde mevcut sanayinin altyapısını geliştirip onu koruyup bir nitelik kazandırmak gerektiğini iddia ediyorum.” şeklinde konuştu. Tarhan, sağlık turizmi içinde Gebze’de taşınan askeri alanların değerlendirilerek üniversite hastanelerinin yapılabileceğini anlattı. Kocaeli’nde en ön büyük sorunun ulaşım olduğunu vurgulayan Tarhan “İstanbul metrosu ile Kocaeli arasında bağlantı oluşturulmalı.  Özellikle de 13 Organize Sanayi Bölgesine(OSB)hafif raylı sistem ağı kurarak ulaşım sorununu ortadan kaldırmak mümkün.” diye konuştu.