Kamyoncular yol kapattı

  • 2015-04-27 09:19:03 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Kamyoncular yol kapattı

Gebze'de bulunan ve bölgenin en büyük nakliyatçılar garajı olan Marmara Nakliyeciler Terminali'nde kamyoncular başta motorin fiyatlarının pahalılığı, zamlar, dijital takograf fiyatları, K-1 belge ücretinin yüksekliği ve HGS cezalarını protesto ederek Marmara Nakliyeciler Terminali giriş ve çıkışına kamyonlarını çekip, yarım saatliğine kontak kapatarak protestoda bulundu.

'KAMYONCULAR PARA KAZANAMIYOR'

Kamyoncuların zor yaşam şartları altında yaşam mücadelesi verdiğini söyleyen Sinan Damar, "Ben yaklaşık 8 yıldır kamyonculuk yapıyorum. Ulaştırma Bakanlığı'nın bir şekilde nakliye sektörüyle alakalı tonaj bazında kilometre başına fiyat getirmesi gerekiyor. Takografın fiyatı 2 bin lira. Her türlü belge bizden isteniyor. Tüm belgemizi yapmak zorundayız çünkü her 10 kilometrede bir denetleme istasyonları var. Bazı arkadaşlarımız tonajı biraz aştıkları için inanılmaz cezalar yiyorlar. Nakliyeciler fabrikalara kendi para kazanacak fiyatı söylüyor ve bizi az rakamlarla taşımaya zorluyorlar. En uzak memleket Kars. Kars'a mal indirdiğimiz de bize kalan para ya 100 ya da 200 lira. Bazen yolda aracımız bozulup masraf yapmak zorunda kaldığımızda kar etmeden götürdüğümüz oluyor. Nakliyeci burada büyük para kazanıyor. "

 

Marmara Nakliyeciler Terminali giriş ve çıkışını ulaşıma yaklaşık yarım saat kapatan kamyoncular daha kamyonlarını çekerek ulaşımı yeniden açtı.