CHP'li Bostan eleştirdi

  • 2015-04-25 08:00:06 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
CHP'li Bostan eleştirdi

CHP Gebze belediye meclis üyesi Fahrettin Bostan, Gebze Kent Meydanı’nda açılışı yapılan 1. Trabzonlular Festivali’ni sert bir dille eleştirdi. Bostan, sosyal paylaşım sitesinden yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

“Sayın Gebze Belediye Başkanımız bugün itibari ile açılan Gebze’nin Kent Meydanında bulunan sözde Trabzonlular Festivali adı altında açılan karnaval mı, festival mi, yoksa birilerine çıkar kapısı mı anlaşılmayan bu festivalin vebali kime aittir? Çoğunlukla gıda ürünleri satılan burada ne kadar denetim vardır? Bu satılan ürünlerin vergisi veriliyor mu halka fiş fatura kesiliyor mu? Orda satılan her hangi bir üründen bir vatandaş zehirlense başına bir olay gelse bunun sorumlusu kimler olacaktır? Dün Gebze de kaçak at eti domuz eti satanlar gibi bunlara da göz mü yumulacaktır? Bu Kentte esnaf odaları nerede Tüketici dernekleri nerede nerde hak arayan kurum kuruluşlar nerede? Bu kentin basın mensupları nerede?

 

STK’lara çağrıda bulundu

 

 

CHP’li Bostan, Gebze’deki sivil toplum kuruluşlarına da duyarlı olmaları konusunda çağrıda bulunarak, “Bu ili yönetenler başta Büyükşehir Belediye Başkanı, Gebze Belediye Başkanı, AKP ilçe başkanı, meclis üyeleri ve ilçe yöneticileri sanki bu kent için iyi bir halt ediyorlamış gibi stantların önünde boy boy resim çektirip sosyal paylaşım sitelerinde paylaşma cesaretini gösteriyorlar.. Buradan Gebze’deki STK’lara çağrıda bulunuyorum, lütfen duyarlı olalım.”