Festival hazırlıkları başladı

  • 0000-00-00 00:00:00 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Festival hazırlıkları başladı

 -Darıca Belediyesi tarafından bu yıl dokuzuncusu düzenlenecek olan Şehirler ve Kültürler Kaynaşması Festivalinin ilk istişare toplantısı dernek başkanlarının katılımıyla yapıldı.

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, başkan yardımcıları ve ilçede faaliyet gösteren dernek başkanlarının katılımıyla gerçekleşen toplantıda Başkan Karabacak, her geçen yıl bir çok yeniliğin yaşandığı etkinlikte  bu yıl da birbirinden güzel sürprizlerle bölge halkının karşısına çıkacaklarını  söyleyerek, tüm bölge halkını şimdiden  Şehirler ve Kültürler Kaynaşması Festivaline davet etti.

 HER YIL BÜYÜYEN BİR FESTİVAL

 

 Başkan Karabacak toplantıda yaptığı konuşmada , 2007 yılında 7 derneğin ankarahaliyika katılımıyla başlayan ve geçtiğimiz yıl katılımın rekor sayıya ulaşarak 33 derneğin katıldığı, Sünnet Şöleni ve Final Gecesi’yle birlikte 35 gece boyunca yüz binlerce insanın Darıca sahiline akın ettiği etkinlikte bu yıl sayının daha da artmasını beklediklerini ifade ederek “ her geçen yıl artan sayıyla devam eden Şehirler ve Kültürler Kaynaşması Festivali bölgemizde adeta marka haline geldi. Ülkemizin değişik yerlerinden milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, bürokratlarımız, sanatçılarımız ve vatandaşlarımızın yoğun ilgi gösterdiği, ulusal ve yerel televizyonların yaptığı canlı yayınlarla ilçemizin tanıtımına önemli katkı sunan bu etkinliğimizi bu yıl da siz değerli dernek yönetimlerimizle hep birlikte gerçekleştireceğiz. Şimdiden başladığımız ve önümüzdeki aylarda devam edeceğimiz istişare toplantılarıyla, 40 gün 40 gece olması sürmesini planladığımız, Şehirler ve Kültürler Kaynaşması Festivalinde halkımızla birlikte olacağız. Katılım ve desteklerinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Şimdiden tüm bölge halkımızı etkinliklerimize bekliyoruz.” diyerek konuşmasını tamamlarken dernek yöneticileri de etkinlikle ilgili görüş ve önerilerini dile getirdiler.