Ardahan, CHP'li vekilleri bağrına bastı

  • 2015-04-21 08:29:14 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Ardahan, CHP'li vekilleri bağrına bastı

7 Haziran 2015’te yapılacak Genel Seçim öncesi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ardahan Milletvekili ve milletvekili adayı Ensar Öğüt ile 2. sıra adayı Sezgin Kaya seçim startını vermek için geldikleri Ardahan’da 2000 araç, binlerce kişi tarafından karşılandılar.

Öğüt ve Kaya, Çamlıçatak köyü mevkiinde başta Merkez olmak üzere Damal, Hanak, Çıldır, Posof ve Göleli binlerce vatandaş tarafından sevgi gösterileri ile karşılarken, karşılama töreni boyunca araçlar kilometrelerce  konvoy kuyruğu oluşturdular.

Coşkulu bir kalabalık eşliğinde ve güne kadar görülmemiş bir kalabalık tarafından şehre ayak basan Milletvekili adayları, şehir turu ile vatandaşları selamladıktan sonra, Dursun Akçam Kültür Merkezi’nde partililere  ve vatandaşlara hitap etti.

CHP ikinci sıra adayı Hukukçu Sezgin Kaya, “Bu gün dargınlıkların, küskünlüklerin son bulduğu gün olması gerekiyor. Ben kendi adıma hiçbir şey istemiyorum, ben bu ülkenin gençliği adına bir şeyler istiyorum. Yaşasın sol, yaşasın sosyal demokrasi, yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi” dedi.

Daha sonra kürsüye çıkan CHP Milletvekili Ensar Öğüt’e partililer yoğun sevgi gösterisinde bulundu. Öğüt, “Cumhuriyet Halk Partisini burada büyüteceğiz ve artık şunu herkes bilsin Cumhuriyet Halk Partisinin sancağını Ardahan’a 2-0 ile dikeceğiz. Bu sayede 2002’nin rövanşını alacağız. 2002 yılında kardeşim Volkan Sinan’ın milletvekilliğini  230 oyla kaybettik. Ama şimdi çok titiz davranacağız ve 2002 yılının rövanşını alıp genç bir arkadaşımızı meclise taşıyacağız ve Genel Başkanımızın dediği gibi sinmeyeceğiz, susmayacağız, korkmayacağız. Bunun için hep birlikte olağanüstü bir çaba içerisinde olacağız” dedi.

İLK SORU ÖNERGEM KARS-TİFLİS DEMİRYOLU PROJESİ

2011 yılında Milletvekili seçildiğinde ilk olarak Kars- Tiflis Demiryolu projesi için soru önergesi verdiğini anlatan Öğüt, “Demiryolunun Ardahan’a gelmesi için çok uğraş verdim. Çünkü bu proje sayesinde Ardahan ticaret yönünde önemi artacaktı. Neticede Kars-Tiflis Demiryolu projesi hayata geçti. Şuan Ardahan’dan demiryolu geçecek. Ancak antrepo kurulmayacak. Çıldır ilçesine antrepo kurulması için çok çaba sarf ettim. Ancak başta Kars lobisi olmak üzere çeşitli güçlerin baskın çıkmasıyla antreponun Kars’a verilmesi kararlaştırdı. Bu beni çok üzdü”  diye konuştu.

AKTAŞ SINIR KAPISI İÇİN 10 YIL ÇALIŞTIM

ULUSLARARASI TİCARET GELİŞECEK

Benim için çok anlamlı ve hayatım boyunca unutamayacağım bir mutluluk yaşattı. Çıldır Aktaş Sınır Kapısının önemi çok büyüktür. Önümüzdeki mayıs ayında açılışı gerçekleşecektir. Bu kapı dört ülkeye açılacak Türkiye’nin en büyük 3. Sınır Kapısıdır. Doğu kapısının kapalı olması nedeniyle zengin Ermeni iş adamları bu kapıyı kullanarak ticaretin gelişmesine Çıldır’ın kalkınmasına Ardahan’ın gelişmesine katkı sağlayacaktır. Ben üzerime düşeni yaptım. Ardahanlılara söz vermiştim bu kapıyı açmadan siyaseti bırakmayacağım demiştim. Şimdi kapı açılıyor. “ açıklamasında bulundu

İTHAL HAYVAN GELMEMESİ İÇİN MÜCADELE VERDİM

İthal hayvancılığın durdurulması için her türlü eylemi yaptığını kaydeden Öğüt sözlerinin devamında şunları söyledi:  “ Durumu protesto etmek meclise tosun götürdüm. Çünkü ithal hayvancılık köylüyü bitirecekti. Bunun önüne geçtim. Gerçekleştirdiğim eylemlerin ardından ithal hayvancılık durdu. Köylünün hayvanı para etmeye başladı. Meclis Başkanına eğer ithal hayvancılığı durduramazsanız meclise 10 tosun getireceğim dedim. Sütün değer kazanması için yine meclise hem soru önergesi verdim hem de süt eylemi gerçekleştirdim. Ilgar Dağı tüneli ve Sahara tüneli için yüzlerce soru önergesi verdim. En nihayetinde gelecek yıl bu iki tünelin yapımı bitecek.  Posof Türkgözü Sınır kapısı canlanacak, Şavşat Ardahan’a bağlanacak. “

HAVAALANI İÇİN 50 KEZ SORU ÖNERGESİ VERDİM

 

Ardahan’a havaalanı yapılmasının şart olduğunu ve bunun için 50 kez soru önergesi verdiğini hatırlatan Öğüt, “ Ardahan’a havaalanı yapılması için varımı yoğumu ortaya koydum. Ardahan’da yapılan kampanyayı Türkiye’ye duyurmak için Ankara’da eylem yaptık. Her türlü desteği verdim. Ancak Ardahan-Artvin havaalanı projesi Rize’ye verildi. Bu bizler için çok üzücü bir durum. Görevini yerine getirmeyenler sorumludur. “dedi.