Tarhan, kamyoncuların sorunlarını dinledi

  • 2015-04-21 08:17:43 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Tarhan, kamyoncuların sorunlarını dinledi

CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Tahsin Tarhan, kamyoncu kooperatiflerini ziyaret ederek şoför esnafın sorunlarını dinledi. Tarhan, “ Ben kamyonun altında büyüdüm sizi anlıyorum. Hedefimiz tüm sorunları yok etmek” dedi.

CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Tahsin Tarhan, Arslanbey, Suadiye ve Uzunçiftlikte bulunan kamyoncu kooperatiflerine ziyarette bulundu.  Tarhan’a CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Asude Fırat Özkan,  Kartepe Örgütlenme Sorumlusu İsmail Akbal, Kartepe Gençlik Kolları Başkanı Fatih Harbi ve bazı meclis üyeleri de eşlik etti. Taşımacılıkta haksız rekabet ve vergi sorunun altını çizen Tarhan, “ Askeri ücretten vergi alınmazsa hem vergi kaçağı önlenir hem de devlete fayda sağlanır. Biz iktidara gelirsek faizsiz kredi vereceğiz. Ne kadar vergi öderseniz de o kadar faizsiz kredi kullanma şansı yakalamış olacaksınız” şeklinde konuştu.

 

Biz iktidara hazırız

 

Tahsin Tarhan, sosyal devlet anlayışı ve öz sermayenin ulusal sermayeye katkıda bulunacağını belirtti. Rekabet ortamında küçük esnaf, kobi ve kooperatiflerin zarar gördüğünü vurgulayan CHP’li vekil adayı, “ Tüm projelerimiz halka dönük. Bu toplumun ihtiyacını karşılamak için geldik. Biz iktidara hazırız” ifadelerinde bulundu.

Tarhan, “Şoför erbabı, özellikle taşımacılıkta mecburi kılınan K1 R1 belgelerinin kamyoncular arasında haksız rekabete yol açtığını bu sorunların aşılması gerekiyor” dedi.

 

Tahsin Tarhan’ı Suadiye’de Sumotaş Kooperatif Başkanı Ömer Yavuz, Uzunçiftlikte Kooperatif Başkanı Adem Merttürk , Arslanbey’de  Kooperatif Başkan Yardımcısı Hüseyin Yıldız ve üyeler karşıladı. Tarhan son olarak rahatsızlanan Kartepe Dayanışma Güzelleştirme Dernek Başkanı ve aynı zamanda CHP üyesi Hasan Şahin’i evinde ziyaret ederek programını noktaladı.