Körfez, Türkiye şampiyonu oldu

  • 2015-04-14 12:24:56 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Körfez, Türkiye şampiyonu oldu

Körfez Belediyesi Wushu takımı Antalya’da düzenlenen Gençler Wushu Sanda Türkiye Şampiyonasında 80 kiloda Türkiye Şampiyonu oldu.

Antalya’da yapılan ve bir hayli çekişmeli geçen Gençler GençlerWushu Şampiyonasında Körfez Belediyesi Wushu Takımından Muhammet Ertuğrul rakiplerini büyük bir farkla yenerek 80 kiloda şampiyon oldu. Alınan bu büyük başarı karşısında Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran Muhammet Ertuğrul ve Antrenör İlhan Koç’u makamında ağırlayarak tebrik etti.

 

Ülkemizi Temsil Edecek

 

Ülke sporuna önemli sporcular yetiştirerek adını sıkça duyuran Körfez Belediyesi, 23 Nisan’da düzenlenecek olan Wushu Balkan Şampiyonasında ülkemizi temsil edecek. Antalya’da alınan büyük başarı ile dikkatleri üzerine çeken Körfez Belediyesi Wushu Takımı sporcusu Muhammet Ertuğrul, şampiyona da Türkiye’yi temsil edeceği için mutlu olduğunu ifade etti. Ertuğrul, yaşadığı bu büyük heyecanını sürekli dile getirerek Başkan Baran’a ifade etti.

 

Alınan büyük başarının sırrının azimli çalışmanın ve sürekliliğin sağlanmasının gerektiğini ifade eden Başkan Baran, “Körfez Belediyesi Uzakdoğu sporlarında bu temel üzerinde yürümeyi aksatmadan sürdürdü. Bununda en güzel meyvelerini alıyoruz. Başta takım hocaları ve tüm sporcularımızı kutluyorum. Elde edilen bu güzel sonucun, hem kulüp hem de ilçemizin temsili konusunda çok büyük katkısı olmuştur. Bütün bunlar azimle çalışmanın ve disiplinin mahsulüdür.  Bu üstün performansla Türkiye, Avrupa ve Dünya şampiyonalarında ülkemiz adına yeni şampiyonluklar kazanacağınızdan hiç kuşkum yok” ifadelerini kullandı.