Gebzeli Sultan'dan Mahmut Civelek'e...

  • 0000-00-00 00:00:00 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Gebzeli Sultan'dan Mahmut Civelek'e...

AKP İl eski başkanı Mahmut Civelek’in karşısına il kongresinde rakip olarak çıkan ve Civelek’in tepkisiyle karşılaşan Gebzeli Sultan Öztürk, sosyal paylaşım sitesinden yazılı bir açıklama yayınlayan Öztürk açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

 “Mahmut Civelek kongreden 1 gün önce beni makamına çağırdığın günü hatırlıyor musun? Ben bugün gibi hatırlıyorum. İbrahim başkan da vardı yanımızda (İbrahim Karaosmanoğlu). Bana dedin ki ‘Geri çekil aday olma istemiyorum.’ Ben de ‘Bu saatten sonra geri çekilemem’ dedim. ‘Kendini yaktın Mahmut bey’ dedim. ‘Benim vicdanım rahat. Rabbim beni bir şekilde bu olayların içinden kurtaracaktır çünkü hiç bir suçum yok’ dedim. ‘Senin halin zor, bu işten nasıl sıyrılırsın bilmiyorum ama dua edelim hayırlısı’ dedim. Sen ne yaptın? İki elini çok sinirli bir şekilde havaya kaldırıp ‘Ne duası be’ diye bağırarak masaya vurdun. İbrahim başkan da ben de şok olduk tepkine. Sen ki 5 vakit namaz kılan adam ağzından çıkanı kulağın duymadı. İbrahim başkan kızgın bir şekilde oturduğu koltuğun kenarına vurup ‘Ne saçmalıyorsun Mahmut. Kız dua edelim diyor Allah'ın duası’ diye bağırdı sana. -İbrahim başkanı sevdiğim için diğer dediklerini yazmıyorum- Sana bir dünya laf sayıp bana ‘Hayırlı olsun’ diyerek çıktı gitti makamından.

İşyerime milyarlarca lira ceza kesildi, kapatmak zorunda kaldım. 2 yıl kardeşlerim baktı bana. Şu an rabbime şükürler olsuni işlerim de çok iyi psikolojim de. Hepsini atlattım ve ben makamından çıktığım o günden beri hep dua ettim. Rabbim beni sen ve senin gibi firavunların gazabından korusun diye. Hani senin ‘Ne Duası be’ diye avazın çıktığı kadar bağırdığın dua.

Aslında benim şimdi burada sana neler yazasım var da parmaklarıma yazık. Çünkü sen öyle bir mahluksun ki yüzüne tükürülse ‘Ya rabbi şükür’ dersin. Zaten adam olamamıştın, milletvekili de olamadın. Kocaeli siyasi tarihinde bir ilk. İlk defa bir il başkanı listeye giremedi. Düşün bakalım neden ?

 

Sen belki bizleri unutacaksın ama bizler senin Kocaeli siyasi tarihinde kara bir leke olduğunu asla unutmayacağız.”