CHP'li meclis üyelerine...

  • 2015-04-01 02:32:06 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
CHP'li meclis üyelerine...

Nasıl ki Türkiye’yi ilgilendiren tüm kararlar Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde alınıyor, Gebze’yi ilgilendiren tüm kararlar da Gebze belediye meclisinde alınıyor.

Belediye meclis toplantıları ise ne yazık ki eğlence programlarını aratmıyor! Gebze belediye başkanı Adnan Köşker akıllı bir taktik ile toplantıları yeri geldiği zaman anında –soğuk esprilerle- ciddiyetten uzaklaştırıyor ve ne yazık ki CHP’li meclis üyeleri de bu tuzağa düşüyorlar.

Diyeceksiniz ki, AKP’den 29 meclis üyesi var, CHP’den ise 8 meclis üyesi. Karşı çıksalar da kararlar çıkacak.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde de AKP milletvekillerinin çoğunluğu var ama meclis görüşmelerinin nasıl kıran kırana geçtiğini görüyoruz.

Hiç tasvip etmesem de, tekme-tokat kavgalı, kürsü basmalı ve gece yarılarına hatta sabah saatlerine kadar uzayıp en ince detaylarına kadar sorgularla ve tepkilerle süren toplantılarına şahit olduk.

Gebze gibi bir şehirde AKP’li Gebze belediyesinin deyim yerindeyse istediği gibi at oynatamaması lazım! Meclis görüşmelerinin al gülüm-ver gülüm havasında ve bazen eğlence programlarını andıran görüntülere sahne olmaması lazım.

Adnan Köşker’in basın toplantılarında da zaman zaman uyguladığı bu taktiğe CHP’li meclis üyelerinin yenik düşmemeleri lazım.

CHP’nin meclis üyeleri aslında hem mesleki hem de bilgi yönünden son derece donanımlı ve genç bir yapıya sahip.

İlk seçildiklerinde en fazla sevinen ve en çok destekleyenlerden birisi de benim. Genç, dinamik, mesleki donanımı yüksek bu kadro ilk dönemler bir ekip ruhuyla çalıştıklarında birlikte iyi işler yapabileceklerini kanıtladılar.

Ancak daha sonra partinin kendi iç sorunları yüzünden onlar da ekip ruhundan uzaklaşmış görünüyorlar.

Partide yaşanan sıkıntılar, onların psikolojisine de yansımış. Bu çok açık bir şekilde anlaşılıyor.

 

Eğer tekrar bir ekip olmayı başaramazlarsa, ortak akıl ve ortak güç formülü üretemezlerse Adnan Köşker’in öğretmen edasında yönettiği mecliste her biri öğrenci olmaktan kurtulamazlar..!