Gebze meclisi toplandı

  • 2015-04-01 01:08:28 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Gebze meclisi toplandı

Gebze Belediyesi Nisan ayı meclis toplantısında çalışmalar hakkında bilgi veren Gebze Belediye başkanı Adnan Köşker, Yeni Kocaeli Yeni 100 projesi kapsamında Gebze projelerini anlattı. Köprü, kavşak ve yaya üst geçidi ağırlıklı projeler arasında Tatlıkuyu Vadisi ikinci etap, Beylikdağı Kent ormanı, Ballıkayalar mesire alanı, Arena Spor salonu, Gebze Hal binası, Anibal kavşağı bulunuyor.

Köşker ayrıca 6-8 Mayıs tarihleri arasında Sağlıklı Kentler Birliği’nin toplantısının 60 ilden katılımın olacağını ve Gebze’de yapılacağını söyledi.

Köşker, Çanakkale zaferinin 100’üncü yıldönümü dolayısıyla düzenlenen etkinlikler hakkında da bilgi verirken, CHP’li Dilek Tan, “Çanakkale etkinlik ve mesajlarında neden Mustafa Kemal Atatürk’ün adı geçmiyor?’ diye sordu.

 

Komisyon seçimleri

 

Gebze belediyesinin Nisan ayı oturumu komisyon seçimleri ile başladı. Encümen üyeliğine gizli oylama ile Burak Sarı, Şamil Yalçın ve Musa Çınar seçildi.

Daha sonra ise Plan ve Bütçe, İmar, Hukuk Dilekçe, Çevre ve Sağlık, Kadın Erkek Eşitliği Komisyonlarına 5’er üye seçimi gerçekleştirildi.

Plan ve Bütçe Komisyonu’na Kadir Gürkan, Cesur Kurtgöz, Bahtiyar Öztürk, Mustafa Ok, Serkan Davutoğlu,

İmar Komisyonu’na Nilay Ayran, Sezer Ünlütürk, Mehtap Yılmazel, Mehmet Abanoz, Yılmaz Bulut.

Hukuk Dilekçe Komisyonu’na Seda Kardaşlar Çelik, Celal Çelikbilek, Sadık Güvenç, Salih Işık, Haydar Muradoğlu,

Çevre ve Sağlık Komisyonu’na İsmet Özgenç, Oya Tuncel, Mehmet Başaran, Metin Aksu, Murat Erdoğan.

Kadın Erkek Eşitliği Komisyonu’na Nazmiye Höbek, Gülcan Külahlı, Ayhan Özek, Mehmet Tüyyüz, Nursel Coşkun.

 

Meclis oturumu daha sonra Gebze Otobüs terminali ücret tarifesinin belirlenmesi, Halk Ekmek fabrikasının kiraya verilmesi, İmar tadilatları gibi gündem maddelerinin görüşülmesi ile sona erdi.