CHP'li Tan'dan Herekelilere destek

  • 2015-03-31 07:13:42 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
CHP'li Tan'dan Herekelilere destek

Kentin dört bir yanında vatandaşların sorunlarıyla yakından ilgilenen CHP Kocaeli Milletvekili aday adayı Tan, Hereke’de kurulmak istenen çöp fabrikasını sert bir dille eleştirdi

 

CHP Kocaeli Milletvekili aday adayı Diş Hekimi Müzeyyen Topçu Tan, aynı gün içersinde birkaç ilçede vatandaşların sorunlarıyla ilgilenmek için ziyaretlerde bulunuyor. Kandıra’nın köylerinde vatandaşlarla buluşan Tan, ilçelerin semt pazarlarında esnafların sorunlarını dinliyor ve partinin esnaflarla ilgili hayata geçirmek istediği projelerini anlatıyor.

 

ZEHİRLİ HAVA SOLUTMASINLAR

 

Emeğin ve çalışanın olduğu her noktada emekçilerle bütünleşen Tan, geçtiğimiz günlerde de Yukarı Hereke’ye kurulması istenen çöp fabrikası ve geri kazanım ünitesine karşı yapılan eylemde yerini alarak halka destek verdi. Çevreci kişiliğiyle bilinen ve uzun yıllar CHP Kocaeli’de Çevre ve Sağlık Komisyonu’nun başkanlığını yürüterek ciddi çalışmalara imza atan Tan, çöp fabrikalarının yerleşim yerlerinden uzakta yapılması gerektiğini belirterek vatandaşlara zehirli hava solutmaya kimsenin hakkının olmadığını belirtti.

 

AĞAÇLAR BİLE BİR BİR KURUDU

 

 

Ayrıca bulaşıcı hastalıklara da davetiye çıkartılacağını, içme suyunun kirleneceğini kaydeden Tan, yetkililerin vatandaşın sesine kulak vermesini istedi. Tan, “Eskiden denize girerdik Hereke'de. Çeşit çeşit balık da vardı. Bırakın denize girmeyi ve balık tutmayı; zeytin ağaçları, kiraz ağaçları bir bir kurudu. Halk tozdan dumandan balkonunda oturamaz oldu. Dünyaca en değerli halılardan sayılan Hereke Halısının patentini de Çinlilere kaptırdığımız iddia ediliyor. Şimdi bir de kimyasal atık tesisi yapılması planlanıyor” diyerek sitem etti.