Okul bahçesini yeşillendirdiler

  • 2015-03-27 03:37:14 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Okul bahçesini yeşillendirdiler

-21 - 26 Mart tarihleri arasında kutlanan Orman Haftası Etkinlikleri kapsamında Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ve Darıca kaymakamı Ömer Karaman ve ilçe protokolü Darıca Ortaokulu’nda düzenlenen fidan dikim törenine katıldılar.

Okul müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerle birlikte okul bahçesine ağaç diken protokol üyeleri gençlere Orman Haftası üzerine kısa konuşmalar yaparak bilgilendirmede bulundular.

Darıca Kaymakamı Ömer Karaman törende yaptığı konuşmasında, “Ormanlar, bir ülkenin akciğerleridir. Bulunduğu ülkenin en büyük zenginlik kaynağıdır.Bu nedenle orman ve insanlık iç içedir. Elimize aldığımız kalem, okuduğumuz kitap, yazdığımız defter, oturduğumuz sandalye, çeşitli ihtiyaçlarımızı karşılayan mobilyalarımız ve daha saymakla bitiremeyeceğimiz yüzlerce alet, araç ve gereksinmelerimizi ormanlardan karşılarız.Ormanlara sahip çıkıp yeşil alanları artırmalıyız.”diyerek konuşmasını tamamladı.

YEŞİL DARICA İÇİN ÇALIŞIYORUZ

 

Kaymakam Karaman’ın ardından bir konuşma yapan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ise “görev yaptığımız süre boyunca ilçemizi yeşillendirme adına çalışmalarımızı yürüttük.Bugünde Park Bahçeler Müdürlüğümüz tarafından temin edilen ağaçları okulumuzun bahçesine hep birlikte dikerek okulumuzun bahçesini yeşillendireceğiz.Sahilde, Sancaktepe’de ve ilçemizin birçok noktasında ağaç dikimi çalışmalarımızı mevsimin uygun olduğu sürece devam ettiriyoruz.Bugüne kadar ilçemizde binlerce ağaç diktik. Bugün de yeni fidanlarımızı toprakla buluşturmak üzere burada bir araya geldik.Gelecek nesillerimize yeşili ve doğayı sevdirmek için çalışıyoruz.” diyerek düşüncelerini dile getirdi.