KOGACE, Erzurumlular Vakfı'nın konuğuydu

  • 2015-03-21 03:42:11 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
KOGACE, Erzurumlular Vakfı'nın konuğuydu

Kocaeli Erzurumlular Vakfı Başkanı Azmi Cihat Hatipoğlu ve yönetim kurulu üyeleri İzmit Öğretmenler Evi’nde Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti yönetim kurulu ve gazetecileri kahvaltıda ağırladılar.

Kocaeli Erzurumlular Vakfı bugün İzmit Öğretmenler Evi’nde düzenlenen kahvaltı programında basın mensupları ile bir araya geldi. Vakıf üyelerinin yoğun katılım gösterdiği kahvaltı programına Kocaeli Erzurumlular Vakfı Başkanı Azmi Cihat Hatipoğlu, Kocaeli Erzurumlular Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol, Yönetim Kurulu üyeleri Levent Altun, Nebiye Azak, Sercan Özden, Bahar Kaymakçı Erdoğan, Erol Kaçmaz, Hakan Süer ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Düzenlenen programında kısa bir konuşma gerçekleştiren Kocaeli Erzurumlular Vakfı Başkanı Azmi Cihat Hatipoğlu 16 Ocak Basın Onur Günü etkinliği ile Kocaeli’nin sinsi Türkiye çapında duyurmasından ve Kocaeli Erzurumlular Vakfının çalışmalarını kamuoyuna duyurmaları nedeniyle Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol’a plaket takdim etti. Plaket takdiminden sonra kısa bir konuşma gerçekleştiren KOGACE Başkanı Çetin Gürol, “ Böylesine güzel bir birliktelikte siz değerli Erzurumlularla bir arada olmak bize mutluluk veriyor. Biz Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti olarak aldığımız bu plaketi tüm basın emekçisi arkadaşlarımız adına alıyoruz. Bu plakette basın müzemizde yerini alacaktır” dedi.

 

Başkan Gürol konuşmasının devamında, “ Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti olarak Kalkınma Ajansları arasında Türkiye’de ilk defa bir proje hazırladık ve önceki gün kabul edildi. Proje ile birlikte İletişim Fakültesi mezunu 12 arkadaşımız yüksek lisans yapma imkanı sağlanmış oldu. Bu manada Kent Konseyi Gazetecilik Kulübü Başkanı Şive Bağdiken ve genç meslektaşlarımıza böylesi bir projede öncülük yaptıkları içinde teşekkür ediyorum. Meslektaşlarımızın eğitim taleplerine de böylesi bir proje ile yerine getirmiş oluyoruz. Bu yeterli mi asla değil. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da eğitim faaliyetlerimiz sürecek. Diğer taraftan kentimizdeki sivil toplum örgütleri ile el ele vererek kentimiz adına çalışmalar yapmak istiyoruz. Bugünde Kocaeli Erzurumlular Vakfımız ile bu çalışmaların da startını verdik. Kocaeli Basın Müzemiz bu manada tüm sivil toplum örgütlerimizin emrindedir” diye konuştu