CHP'de anket bilmecesi

  • 2015-03-21 03:21:43 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
CHP'de anket bilmecesi

Metropol araştırma şirketinin geçtiğimiz günlerde CHP Kocaeli milletvekili aday adayları arasında yaptırmış olduğu anket, büyük tepkiye neden oldu. Anketin genel merkez tarafından mı yoksa aday adayları arasından bir ismin mi yaptırıldığı bilinmezken, anketi yapanların sorduğu sorular ve tüm aday adaylarının ankette yer almaması büyük tepki çekti.

CHP’nin Kocaeli’nde 37 milletvekili aday adayı bulunurken, ankette sadece 15 isme yer verilmesi skandal olarak değerlendirildi.

Ankette Tahsin Tarhan ilk sırada, eski il başkanı Yalçın Kuşkan ise ikinci sırada bulunuyor. Mevcut milletvekilleri Hurşit Güneş, Mehmet Hilal Kaplan ve Haydar Akar’ın ismi ise listede daha sonra yer almış. Listede yer alan isimler şöyle: Tahsin Tarhan, Yalçın Kuşkan, Haydar Akar, Hurşit Güneş, M.Hilal Kaplan, Cüneyd Özkürkçügil, Fatma Hürriyet, Turan Dumlu, Sedat Tatar, Müzeyyen Topçu Tan, Semra Başlak, Asude Özkan, Muhip Kanko, Ercan Dalkılıç ve Fahri Örengül.

Herhangi bir alfabetik sıraya göre de yapılmayan sıralamanın kim tarafından ve neye göre yapıldığı bilinmiyor.

 

Anketin CHP genel merkez tarafından mı yaptırıldığı da bilinmezken, genel merkezden bu konuda açıklama bekleniyor. Bazı CHP’li aday adayları sosyal paylaşım sitesinden bu ankete tepki gösterdiler.