Darıca’da Nevruz coşkusu

  • 2015-03-21 12:01:25 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Darıca’da Nevruz coşkusu

Baharın gelişini müjdeleyen Nevruz Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Darıca'da da etkinlikle kutlandı. Kutlama programı yağmur nedeniyle kısa tutuldu.

Darıca Nevruz Bayramı etkinliği 100. Yıl Atatürk Ortaokulunda gerçekleştirildi. Kutlama programında yer alan gösteriler ve yarışmalar şiddetli yağmur nedeniyle ertelendi. İlçe Kaymakamı Ömer Kahraman, birim amirleri, okul müdürleri ve öğrencilerin katıldığı kutlamada kısa bir konuşma yapan Kaymakam Kahraman, baharın müjdecisi olan Nevruzun asırlardır kutlanmakta olduğunu Darıca’da da bayram havasında kutladıklarını söyledi. Kahraman; ‘’ben ilk defa Nevruzda böyle bir yağmur gördüm, demek ki bu da bir hayır ve bereket getirecek. Nevruzun ateşi yakması anlamlıdır. Bu ateş bir yıl boyunca bu baharla beraber bütün ülkemize olduğu gibi Darıcamıza hayırlar ve mutluluklar getirsin.’’ Şeklinde konuştu.

 

 Konuşmanın ardından protokol üyeleri, katılımcılar ve öğrenciler okul bahçesinde yakılan geleneksel Nevruz ateşinden atlayıp, demir dövdü yumurta tokuşturdu.