Çanakkale Zaferi'nin 100. Yıldönümü

  • 2015-03-18 12:32:46 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Çanakkale Zaferi'nin 100. Yıldönümü

Çanakkale Zaferi’nin 100’üncü yıldönümü anma etkinlikleri duygusal anlara sahne oldu. Gebze Garnizon Komutanı binbaşı Mustafa Bulut, Çanakkale savaşında askerlerin ailelerine gönderdiği mektupları okuyunca salonda programı izleyenler duygu dolu anlar yaşadılar. Özellikle kadınların birçoğu gözyaşlarına hakim olamadılar.

Gebze Kültür Merkezi’ndeki anma programına Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan, Garnizon Komutanı Binbaşı Mustafa Bulut, Gebze Ticaret Odası başkanı Nail Çiler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Atatürk, silah arkadaşları ve şehitler için yapılan saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. Daha sonra ise günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalar yapıldı, tiyatro gösterisi sergilendi.

Kültür merkezindeki programların yanı sıra Gebze Şehitliğinde de duygulu anlar yaşandı. Protokol mensupları ve şehit yakınları Gebze Şehitliğini ziyaret ettiler. Özellikle şehit yakınlarının gözyaşları izleyenlerin de yüreklerini burktu.

 

Biz de 41kocaeli ailesi olarak, bize böyle güzel bir vatanı armağan ettikleri için başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitleri saygıyla anıyoruz.