Sedat Tatar'dan basın toplantısı

  • 2015-03-18 09:39:44 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Sedat Tatar'dan basın toplantısı

CHP Kocaeli Milletvekili aday adayı Sedat Tatar, “CHP iktidar olması için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Bugüne kadar nasıl nefer gibi çalıştıysam, bundan sonra da çalışacağım” dedi.  

Bu sabah bir restoranda  basın toplantısı düzenleyen Tatar, önemli açıklamalar yaptı. ‘Liste dışında kalsam da, çok çalışacağım” diyen Tatar, “Ben CHP’liyim. Burada başladım, orada nokta koyarım. CHP benim yaşam biçimim. Sıralama hiç önemli değil, bu ilk değil. 2 defa ilçe başkan adaylığım olmuştu, kaybettiğimde de nefer gibi çalıştım. 2007 ve 2011’de milletvekili aday adayı olduğumda sıralamaya girmedim ve nefer gibi çalıştım. Bundan sonra da biz CHP’liyiz sonuç ne olursa olsun CHP’nin iktidar olması için elimizden ne geliyorsa çalışacağız, listeye giren arkadaşların seçilmesi için çalışacağız. Bizim için önemli olan CHP’dir, kişiler değil” diye konuştu.

 

Önseçim olsaydı iyi olurdu

 

Milletvekili aday belirlemede önseçim olması gerektiğini vurgulayan ancak genel merkezin almış olduğu merkez ataması kararına da saygı duyduğunu söyleyen Tatar, “Temennim tüm aday belirleme süreçlerinin önseçimle yapılmasıydı. Çünkü önseçim CHP’de adaleti sağlayacak, kurumsallaşacak ve herkese eşit yarışma koşulları sağlayacak sistemdi. En başarılı olduğu dönemler, önseçim yaptığı dönemlerdir. Ancak genel merkezimiz Kocaeli’ni önseçimle değil merkez ataması kararı aldı. Tüzüğümüz gereği olduğu için saygı duyuyoruz. Eleştirilecek yanı var ancak fazlası partimizi yıpratır” şeklinde konuştu.

 

“Neden aday oldum?”

 

Milletvekilliğine aday adayı olma kararını da anlatan Tatar, şöyle konuştu:

“Halkın içinde, halk ile yaşayan biriyim. Sorunlarını biliyorum. Onların sorunlarını mecliste dillendirmek ve çözmek istiyorum. Halkın acil sorunlarını çözmek, yardımcı olmak için elimden ne geliyorsa yapacağım. Koltuk ve makam peşinde koşmadım, koşmayacağım. Onlar gelip geçici. Siyasi birikimim, iş yapmam, devlet deneyimim ile milletvekilliğini başarıyla yapacağıma inanıyorum. Politikayı, sorumluluk duyan insanlar yapar. Önce evine, mahallesine, yaşadığı kentine ve ülkesine karşı sorumluluk duyan insanlar. Ben bu sorumluluğu hissediyorum ve yerine getirmek gerektiğine inanıyorum. “

Gebze’nin il olması ve yeni bir üniversite konusuna da değinen Tatar, “Gebze’nin il olması ve üniversite konusunu partiler üstü bir mesele. Üniversitede sadece tabela değişikliği yaptılar, il konusunu ise hiç kabul etmiyorlar. Milletvekili olursam, Gebze’ye yakışır bir üniversitenin olması için çalışacağım. İçinde Tıp fakültesi ve meslek hastalıkları fakültelerinin de içinde bulunduğu bir üniversite” dedi.

 

Ülke kötü durumda

 

Mevcut hükümetin ülkeyi kötü bir duruma getirdiğini vurgulayan Sedat Tatar, eğitim, sağlık sisteminin çöktüğünü, işsizlik ve yoksulluğun arttığını, üniversiteyi bitiren gençlerin iş bulamadığını kaydetti. Hükümetin suni gündemlerle uğraştığını söyleyen Tatar, “Halkın gerçek gündemi yoksulluk, işsizlik. Eğitim ve sağlık sorunları. Biz halkın gerçek gündemini anlatacağız. Bu sorunların çözümü de CHP iktidarında olacak” dedi.

Toplantıda basın mensuplarının da sorularını yanıtlayan Tatar, CHP’nin Kocaeli’nde hedeflediği 5 ya da 6 milletvekilini çok çalışarak gerçekleştirebileceklerini de sözlerine ekledi.

Tatar ayrıca Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıldönümünü de kutlayarak, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitleri saygıyla ve minnetle andıklarını söyledi.

 

Toplantıya katılan CHP Hanak Belediye başkanı Ayhan Büyükkaya da, Sedat Tatar’a güvendiğini ve destek olmak için geldiğini söyledi. Toplantıya ayrıca CHP Gebze belediye meclis üyesi Salih Işık, CHP Kocaeli Gençlik kolları Başkanı Gökhan Orhan, Gebze gençlik kolları başkanı Sinan Mert, eski meclis üyeleri Cihangir Orhan, Abdullah Yılmazel, Cemal Dursun, eski yöneticilerden Farız Balıkçı ve çok sayıda partili katıldı.