Körfez Gençler Birliği kuruldu

  • 2015-03-06 04:41:15 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Körfez Gençler Birliği kuruldu

Körfez Belediyesi, futbol dışında farklı branşlarda faaliyet gösterecek Körfez Gençlerbirliği kulübünü kurarak, Körfez’de farklı branşlardaki sporcuları tek çatı altında toplayacak.

Körfez’de, farklı branşlarda faaliyet gösteren sporculara destek vermek ve daha büyük sportif başarılara ulaşmak amacıyla kurulan Körfez Gençlerbirliği Spor Kulübü, geçtiğimiz günlerde atılan imzalarla kuruldu. Körfez Belediyesi Akay Halı Saha Spor Tesislerinde gerçekleşen imza töreninde Belediye Başkanı İsmail Baran, kulüp başkanı olarak ilk defa kulüp üyeleri ile buluştu.

Gençleri kötü alışkanlıklardan uzat tutmak ve sağlıklı yaşayabilmelerini sağlamak için kulübün kurulduğunu belirten Başkan Baran, "Gençlerin ve çocukların sokaktan kesilmesi, sağlıklı düşünebilmesi, sağlıklı yaşayabilmesi ve dolayısıyla sağlıklı bir toplum olmamıza katkıda bulunmaları adına Körfez’de sporun her çeşidine destek vererek, kentte etkili bir spor çalışması yapmak istiyoruz" dedi.

 

UEFA Lisanslı Hocalarla Gençlere Hizmet Verecek

 

Yüzme, futbol, tekvando gibi bireysel takım sporlarının yapılacağı Körfez Gençlerbirliği Spor kulübünde Körfez’in ileri gelen isimleri destek verdi. Körfez’in tanınmış iş adamları Körfez Belediyesi’nin kurduğu kulübe sonuna kadar destek vereceklerini ifade ettiler. Belediye Başkanı İsmail Baran’ın amatör ve amatör sporcuya verdiği desteğin ileri düzeyde olduğunu söylediler. UEFA lisanslı hocalarla ülke sporuna her branşta yetenekli gençler yetiştirecek olan Körfez Belediyesi, kısa bir süre içerisinde açılacak olan Çamlıtepe Kapalı Yüzme Havuzunda da kurulan kulüp altında çalışmalar gerçekleştirecek.

 

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, kurulan spor kulübünün Körfez’e ve ülkeye hayırlar getirmesini temenni etti. Bütün spor branşlarına önem vereceğini, yeni yapılacak spor yatırımlarıyla farklı spor branşlarında birçok gencin Türkiye’yi milli takımlar seviyesinde temsil etmesinin yolunun açılacağını söyledi. Başkan Baran, “Ülkemizde futbola verilen önem ve yapılan yatırımlar diğer spor branşlarına da yapılmalı ve bu konuda önemli adımları çalışma arkadaşlarımızla birlikte atıyoruz. Ülkemizin olimpiyatlarda ya da diğer spor müsabakalarında kendini gösterebilmesi, madalyalar kazanabilmesi için her spor branşına önem vermeliyiz. Yüzme, atletizm, tekvando gibi farklı spor dallarında yeteneği olan ya da bu sporları yapmak isteyen gençlerimize tesislerimizle sunduğumuz hizmetlerle önlerini açıyoruz” ifadeleri kullandı.