Darıca belediye meclisine taze kan

  • 0000-00-00 00:00:00 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Darıca belediye meclisine taze kan

CHP Darıca Kadın Kolları Başkanı Serap Aydın, belediye meclis üyesi oldu. 30 Mart seçimlerinde CHP’den Darıca belediye meclis üyesi olarak seçilen Sibel Ertürk’ün istifa etmesiyle, yerine Serap Aydın meclis üyesi oldu.

Sibel Ertürk’ün işlerinin yoğunluğu nedeniyle istifa ettiği belirtilirken, kanun gereği Ertürk’ün yerine Serap Aydın meclis üyesi oldu.

 

Önseçimde 4’üncü olmuştu

 

CHP Darıca Kadın Kolları Başkanı olan Serap Aydın, 30 Mart 2014 yerel seçimlerden önce 8 Şubat tarihinde partisi tarafından yapılan önseçimde 4’üncü sırada çıkmıştı. Kadın adaylardan en fazla oyu alan Serap Aydın, partisinin uyguladığı fermuar sistemi nedeniyle 4’üncü değil, 7’nci sıradan belediye meclis üyesi adayı olabilmişti.

30 Mart seçimlerinde CHP Darıca’da 6 belediye meclis üyesi kazanınca Serap Aydın az farkla belediye meclis üyeliğini kaybetmişti. Önceki gün ise belediye meclis üyesi Sibel Ertürk istifa edince, Serap Aydın belediye meclis üyeliğini hak kazanmış oldu.

 

Komisyonlarda görev istiyorum

 

 

Darıca Belediyesi’nin çiçeği burnunda meclis üyesi Serap Aydın aynı zamanda Kadın kolları başkanlığını yürütüyor. Aktif  ve çalışkan kişiliğiyle tanınan Serap Aydın, meclis üyesi olarak önümüzdeki dönem komisyonlarda görev almak istediğini belirtiyor. Partideki çalışkanlığını belediye meclisine taşımaya kararlı olan Serap Aydın’a hem partisinden hem de Darıca’dan tebrik yağıyor. 

Serap Aydın, CHP Darıca İlçe Sekreteri Hakan Altıparmak ile birlikte, önümüzdeki günlerde gerçekleştirecekleri gece ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor.