CHP adaylık önerisi

  • 2015-03-05 02:02:26 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
CHP adaylık önerisi

CHP Kocaeli Milletvekili aday adayı Avukat Saide Arslan Çalışkan, milletvekilliği aday sıralaması konusunda çarpıcı bir öneride bulundu. Çalışkan, “Sıralama bir kadın, bir erkek, bir kadın, bir erkek..şeklinde olmalı. Bu ülkede nüfusun yarısı kadınlardan oluşuyor. Siyasette de hak ettiği yerde olmalı” şeklinde konuştu.

CHP’de çok genç yaşlarda sırasıyla Gençlik kolları, İlçe Yönetimi, İlçe Başkanlığı  ve meclis üyeliği görevlerinde bulunan Avukat Saide Arslan Çalışkan, kadınların siyasette ön sıralarda olması gerektiğini vurguladı.

Kocaeli milletvekilliğine aday olmak istemesinin nedenlerini, hem demokrasi, özgürlük ve hukuk mücadelesinin bir neferi olmak, hem de uzun yıllardır yaşadığı Kocaeli’nin sorunlarını yakından bilen biri olarak çözüm önerileri sunup mücadele etmek olduğunu anlatan Çalışkan, kadın adayların sıralamada yer bulması gerektiğini vurguladı. Bunun için de çarpıcı bir öneri sundu ve bir kadın bir aday olarak yapılması gerektiğini ifade etti.

 

Çalışkan, Gebze belediyesi eski başkanlarından Mehmet Emin Akın, eski ilçe başkanları ve CHP’nin önemli siyasetçilerinden Gülabi Kaya ve Özkan Koçak ile bir araya gelerek çeşitli konularda görüş alışverişinde bulundu.