Gebze belediye meclisi toplandı

  • 2015-03-03 02:29:00 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Gebze belediye meclisi toplandı

Gebze Belediye meclisinin Mart ayı görüşmeleri tamamlandı. Gebze belediye başkanı Adnan Köşker’in başkanlık ettiği mecliste imar tadilatları, güreş etkinliğinin bütçesi ve çeşitli konular görüşülerek karara bağlandı. Güreşlerde dereceye girecek olanlara verilecek para ödülleri CHP’li meclis üyelerinin de ‘evet’ oylarıyla kabul edildi. CHP’li meclis üyesi Dilek Tan, başarılı sporcu Eray Şamdan’a da destek olunması gerektiğini söyledi. Dilek Tan ayrıca şehir içindeki kazıkların fiyatını sordu. Başkan Köşker, basında çıkan haberlerin doğru olmadığını belirterek bir adet fiyatının 200 lira olduğunu açıkladı ancak kaç adet kazık dikildiğini açıklamadı.

Gündem dışı bir başka konu da Beylikbağı bölgesindeki kentsel dönüşüm konusuydu. CHP’li meclis üyesi Salih Işık bu konuyla ilgili o bölgede toplantı yaptığını ve belediyede ilgili müdürden bilgi aldığını ifade ederken, Başkan Köşker, “Yetkili benim, keşke benimle görüşseydin” dedi. Başkan Köşker bu konuyu kimsenin siyasi malzeme yapmamasını isterken seçimden önce mülkiyet sorununun çözüme kavuşacağı müjdesini verdi. CHP’li Eşref Emin Güzey, halkın yararına olan konularda ortak çalıştıklarını vurguladı. AKP’li meclis üyesi Oya Tuncel, 8 Mart kadınlar gününü kutlarken, başkan Köşker, “9 Mart erkekler günü’ diye espri yaptı. Köşker hatta meclis üyelerine Kuran’ı-Kerim’den kadınlarla ilgili alıntılar da anlattı. CHP’li meclis üyeleri ile AKP’li meclis üyeleri ve başkan Köşker’in diyaloglarının olumlu ve esprili olması dikkat çekti.

 

Birkaç gündür Gebze gündemini kaplayan Gebze kent konseyi başkanı Gültekin Şenel’in istifası ve başkan Köşker ile ilgili eleştirilerinin hiç gündeme gelmemesi ise şaşırtıcıydı.