Gazetecilere ücretsiz ulaşım imkanı

  • 2015-02-27 08:55:31 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Gazetecilere ücretsiz ulaşım imkanı

Kocaeli’nde sahada görev yapan gazetecilerin şehir içi otobüs ve deniz ulaşımından ücretsiz yararlanmaları adına düzenlenen protokolün imzaları atıldı

İlimizde görev yapan gazetecilerin, görev esnasında yasaların tanıdığı ücretsiz şehiriçi otobüs ve deniz ulaşımı hakkının sahte belgeli şahıslar tarafından suistimal edilmemesi adına büyük bir adım atıldı. Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti (KOGACE), Kocaeli Minibüsçüler ve Otobüsçüler Kooperatifliği Birliği arasında imzalanan protokol ile Kocaeli’de görev yapan 150 gazeteciye fotoğraflı Kent Kart verilmesi anlaşmasına varıldı. Kocaeli Minibüsçüler ve Otobüsçüler Kooperatifliği Birliği binasında düzenlenen protokol imza töreninde KOGACE Başkanı Çetin Gürol, KOGACE yönetim kurulu üyeleri Hakan Süer, Recep Şeyhoğlu, Kocaeli Minibüsçüler ve Otobüsçüler Kooperatifliği Birliği Başkanı Mustafa Kurt, birlik yönetim kurulu üyeleri Fikret Kaya, Mehmet Malçok, Özcan Kantik, Muhammed Kılıç, Bünyamin Koç, Hasan Öztürk ve Hasan Gündüz hazır bulundu.


SAHTECİLİĞİN ÖNÜNE GEÇTİK

 


Protokol içeriğiyle ilgili bilgilendirmede bulunan KOGACE Başkanı Çetin Gürol, İstanbul ulaşımında gazetecilere yönelik yürütülen uygulamayı ilimize taşıdıklarını belirterek, “Bundan sonra sahte kimliklerle ‘Gazeteciyim’ diyerek ulaşım yapılmasının önüne geçmiş olacağız. Protokolümüz tüm ilçelerdeki ulaşım hatlarını ve deniz ulaşımını kapsamaktadır. Kent Kart alma hakkı elde eden arkadaşlarımızın fotoğrafları kartların üzerinde yer alacaktır. Otobüsçülerimizde böylelikle sıkıntı yaşamayacaktır” diye konuştu. Yapılan protokolden duyduklarını memnuniyeti dile getiren Kocaeli Minibüsçüler ve Otobüsçüler Kooperatifliği Birliği Başkanı Mustafa Kurt ise, “Sahada görev yapan gazeteci arkadaşlarımız bu kartları kullanarak artık sorunsuz bir şekilde seyahat edecektir. Kartta yapılan sahteciliklerinde önüne geçmiş olacağız” diye konuştu.