İlginç buluşma

  • 2015-02-25 01:09:05 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
İlginç buluşma

CHP Gebze Kadın Kolları Eski Başkanı Kıymet Ayan ile AKP Kocaeli milletvekili aday adayı Gülümser Akkoyunoğlu siyasette kadınların mutlaka yer alması gerektiği konusunda hem fikir oldu.

Gebze Kaymakamlığı’na bağlı Sosyal Yardımlaşma Vakfı’nın yürütmüş olduğu İyilik Festivali kapsamında Gebze Kars Ardahan Iğdır Derneği Kadın Kolları’nın yürüttüğü ‘Giymediğinle Giydir’ kampanyasına destek için derneğe destek vermeye gelenler arasında CHP Gebze Kadın Kolları Eski Başkanı Kıymet Ayan, yönetici Birsen Arazlı, AKP Kocaeli Milletvekili aday adayı Gülümser Akkoyunoğlu da vardı. Kadın Kolları Başkanı Çiler Boylu ve Gebze Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü İpek Çulha ile çeşitli konularda sohbet sürerken, konu bir ara siyasete geldi.

 

Kadın siyasetçiler Kıymet Ayan ve Gülümser Akkoyunoğlu, siyasette kadınların mutlaka yer almaları gerektiği görüşünde birleştiler. Siyasette kadınların olması gerektiği yerde bulunmadığından dert yanan kadın siyasetçiler, siyasete kadın elinin değmesiyle kalitenin artacağını ve siyasetin daha iyi yerlere geleceğini kaydettiler.  Hangi parti olursa olsun kadınların mutlaka siyasette üst sıralarda olmasını kadın siyasetçiler, birbirlerine de başarılar dilediler.