Vatandaşı mağdur etmeyin

  • 2015-02-23 10:14:48 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Vatandaşı mağdur etmeyin

CHP Çayırova İlçe Başkanı Selahattin Kaya, Emek ve İnönü Mahallelerinde yapılması düşünülen kentsel dönüşümün vatandaşı mağdur etmemesi gerektiğini söyledi. Kaya, CHP olarak bu noktada vatandaşın yanında olacaklarını ifade etti.

CHP Çayırova İlçe Başkanı Selahattin Kaya, 4 aylık görev süreci ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. CHP’yi daha iyi bir yere taşımak için yeni bir yapılanma içine girdiklerini söyleyen Kaya, örgütlenmeleri yeniden gözden geçirdiklerini ve mahallelerdeki eksiklerin giderildiğini söyledi. 7 Haziran seçimlerinin Türkiye için önemine dikkat çeken Kaya, CHP’yi iktidara taşımak için yoğun çaba sarf ettiklerini ifade etti. Sandık görevlilerini iyi bir eğitimden geçireceklerini söyleyen Kaya, CHP’li Çayırova belediye meclis üyelerinin de halkın menfaatine çalışmalar yapmanın peşinde olduğuna dikkat çekti.

VATANDAŞ MAĞDUR EDİLMEMELİ

Çayırova sınırları içerisinde yer alan Emek ve İnönü Mahahllelerinde yapılacak kentsel dönüşümün de bir an önce netleşmesi gerektiğini söyleyen Kaya, bu mahallelerde yaşayan vatandaşların söylentilerden kaygılandıklarını ifade etti. Kentsel dönüşüm konusunda destek verdiklerini de ifade eden Kaya, “Eğer bir proje varsa önce toplumla paylaşılmalı ve ortak bir uzlaşma sağlanmalıdır. Ayrıca vatandaşın da mağdur edilmemesi gerekir. “ dedi.

KADIN CİNAYETLERİ DURDURULMALI

 

Mecliste görüşülen içgüvenlik yasa tasarısının geri çekilmesi gerektiğini de söyleyen Kaya, ayrıca kadın cinayetlerinin de önlenmesi gerektiğini hatırlattı. Grev kararlarının da bakanlar kurulu kararı ile ertelendiğini söyleyen Kaya, emeklilere verilen zamların da gülünç olduğunu söyledi ve CHP iktidarında emeklilerin ramazan ve kurban bayramlarında iki ayrı maaş alacaklarını belirtti. Kaya, Cumnurbaşkanı Erdoğan’ın da parti genel başkanı gibi konuşmasının yanlış olduğunu hatırlattı.